Pētījums

Ekonomiskās sekas Latvijai neiestājoties Eiropas Savienībā


Gads:
2003


Autori

Providus


Bankas “Nordea” analītiķi veikuši aprēķinus, prognozējot ekonomiskās sekas Latvijas palikšanai ārpus Eiropas Savienības. Bankas pārstāvji atzīst, ka “NĒ” balsojums referendumā nozīmētu nevis neiestāšanos, bet gan izstāšanos no ES, jo starptautiskā līmenī gan politiski, gan ekonomiski Latvija jau tiek uzskatīta par ES sastāvdaļu, kas arī nosaka Latvijas vietu starptautiskajā ekonomiskajā apritē.

Bankas pārstāvji atzīst, ka analītiķu aprēķini nav pētījums, bet prognozes tikai par dažiem ekonomikas rādītājiem un to izmaiņām – eksportu, ārvalstu tiešajām investīcijām, kredītresursiem, bezdarba līmeni. Autori atzīst, ka ekonomiskais šoks, kas skartu Latviju referenduma negatīva balsojuma gadījumā ir ārkārtīgi grūti precīzi prognozējams, bet skaidrs, ka tā sekas būs ļoti nopietnas.

(Ekonomiskās sekas Latvijai neiestājoties Eiropas Savienībāpdf)
(Powerpoint prezentācija PDF formātā)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!