Pētījums

Eiropas Parlamenta vēlēšanu barometrs


Gads:
2004


Autori

Providus


ANOTĀCIJAEOS Gallup Europe veiktajā aptaujā visas ES dalībvalstīs konstatēts, cik procenti vēlētāju plāno balsot 2004.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kādi ir galvenie iemesli, kas motivē un kas attur piedalīties vēlēšanās, kādas tēmas katrā no valstīm dominē priekšvēlēšanu kampaņā, kā pilsoņi vērtē Eiropas Savienību un cik no aptaujātajiem zina ES dalībvalstu pareizo skaitu.

ES kopumā balsot gatavojas 49% aptaujāto, visaugstāka līdzdalība gaidāma Beļģijā (78%), viszemākā Čehijā (23%), Latvijā balsot gatavojas iet 51% vēlētāju. Aptauja atklāj, ka 32% pilsoņu visā ES zina, ka savienibā šobrīd ir 25 dalībvalstis un šis skaits ir krities no 40% maija sākumā, dažas dienas pēc ES paplašināšanās.

Eiropas Parlamenta vēlēšanu barometrs

(Kopsavilkumspdf)

(Dati par visām valstīmpdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!