Pētījums

Eiropas nākotne


Gads:
2007
Organizācija:
Stratēģiskās analīzes komisija, Valsts prezidenta kanceleja


Autori

Andrejs JakobsonsDaunis AuersIvars ĪjabsIveta ReinholdeToms Rostoks


Visās dalībvalstīs ir uzsāktas debates par Eiropas Savienības turpmāko attīstību, un Latvija akadēmiskajā diskusijā sniedz savu devumu ar SAK (Stratēģiskās analīzes komisija) pētniecisko projektu “Latvijas skatījums uz Eiropas Savienības nākotni”. Arī citos Eiropas pētnieciskajos institūtos - European Policy Centre (Brisele), Centre for European Policy (Londona), European University Institute (Florence), Robert Schumann Foundation (Parīze) u.c. – tiek īstenoti līdzīgi pētnieciskie projekti.

Publikācija ir SAK Starptautiskās vides izvērtēšanas darba grupas pētnieku kopīgi veidots rakstu krājums, kurš aptver dažādus aspektus – gan Eiropas vērtības, identitāti, Konstitūciju un migrācijas izaicinājumus, gan Lisabonas stratēģiju un Kopējo ārējo un drošības politiku. Pētījums arī iezīmē iespējamos Eiropas attīstības scenārijus un Latvijas skatījumu uz šiem jautājumiem. Pētījuma secinājumi piedāvā Latvijas redzējumu uz Eiropas Savienības nākotni gan no kopējās vērtību virzības, gan atsevišķu politiku skatījumā.

Publikācijas “Latvijas skatījums uz Eiropas Savienības nākotni” zinātniskā redaktore ir SAK priekšsēdētāja, LU profesore Žaneta Ozoliņa. Publikācijas tapšanā ir bijis iesaistīts plašs pētnieku loks no dažādām zinātnes nozarēm, līdzdarbojās politikas veidotāji un eksperti no LR Ārlietu ministrijas, Latvijas Ārpolitikas institūta, Latvijas Bankas, Latvijas Universitātes un citām institūcijām. Pētījuma īstenošanā bijuši iesaistīti arī vairāki ārvalstu eksperti, tai skaitā bijušais Francijas vēstnieks Latvijā Mišels Fušē un Eiropas Komisijas pārstāvis Villems Noe.

(Eiropas nākotnepdf)

(The Future of Europe pdf)

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!