Pētījums

Effects of Baltic EU Membership on Northern Europe. Conference Report


Gads:
2001
Organizācija:
ES Prezidentūra, Eiropas Komisija un Latvijas Ārpolitikas institūts


Autori

Providus


Ziņojumā ir atreferētas runas un diskusijas, kas izskanēja konferencē Effects of Baltic EU Membership on Northern Europe (Rīgā, 2001. gada 20-21. jūnijā). Īpaši ir aplūkotas trīs tēmas: Eiropas Savienības paplašināšanas ietekme uz Baltijas jūras reģionu; paplašinātas ES ietekme uz Krieviju, it īpaši uz tās ziemeļrietumu daļu; ES paplašināšanas sniegtās jaunās iespējas starptautiskā biznesa skatījumā.

Vispārējs secinājums ir, ka valstis pēc iestāšanās Eiropas Savienībā iegūs daudz vairāk iespējas nekā problēmas. Arī Krievija potenciāli varētu būt liela ieguvēja no ES paplašināšanās, taču tas ir atkarīgs no šīs valsts centieniem izmantot jaunās iespējas. Turklāt Krievijas ieguvumi būtu galvenokārt ilgtermiņa, nevis īstermiņa.

Drošības jomā sadarbība starp ES un Krieviju būs lielā mērā atkarīga no Krievijas panākumiem reformējot savus bruņotos spēkus. Savukārt turpmākas sadarbības izredzes starp Krievijas reģioniem un nākamajām ES dalībvalstīm ir atkarīgas no tā, cik stingru režīmu Eiropas Savienība noteiks savai ārējai robežai. Jebkurā gadījumā reģiona valstu stratēģiskā interese ir vismaz daļēji integrēt Krieviju gan Eiropas Savienībā, gan NATO.(Pievienotais failspdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!