Pētījums

Educated Preferences: Explaining Attitudes Toward Immigration in Europe


Gads:
2005
Organizācija:
Harvard University


Autori

Providus


Pēdējie pētījumi par indivīdu attieksmi pret imigrācijas pieaugumu ES rada bažas par cīņu darba tirgū, kas vērsta pret darbu meklējošajiem iebraucējiem. Īpašs satraukums novērojams iedzīvotājos ar zemu izglītības līmeni, kuri nevēlas sacensties ar zemi kvalificētiem imigrantiem un viņu zemākām darba samaksas prasībām.

Pētījuma pamatā ir 2003.gada Eiropas sociālās aptaujas dati par iedzīvotāju attieksmi pret imigrantiem. Balstoties uz aptauju rezultātiem ir secināts, ka vairums mazizglītoto indivīdu ir skeptiski noskaņoti pret imigrantiem ar līdzīgu kvalifikāciju, savukārt iedzīvotāji ar augstāku izglītības līmeni un nodarbošanos ir noskaņoti pozitīvi pret visa veida imigrantiem, neuztraucoties par to konkurējošo ietekmi.

Autori arī secina, ka augstāks izglītības līmenis rada atšķirīgas indivīdu izpratnes par kultūras vērtībām, proti, augstāk izglītoti cilvēki retāk ir rasisti un kultūru atšķirības uzskata par vērtību; viņi arī uzskata, ka imigrācija būtībā ir liels ieguvums valstij, kura uzņem iebraucējus, jo tas ir pozitīvs ieguldījums valsts ekonomikā.

Educated Preferences: Explaining Attitudes Toward Immigration in Europe

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!