Pētījums

Easing the Strain: Understanding brain drain and where policy can respond


Gads:
2009
Organizācija:
Institute for Public Policy Research


Autori

Providus


Ir skaidrs, ka daudzas pasaules valstis, neskatoties uz ekonomisko krīzi, arvien aktīvāk meklē veidus, kā piesaistīt augsti kvalificētus migrantus. Šī konkurence attiecībā pret augsti kvalificētiem darbiniekiem veicina bažas par „smadzeņu aizplūšanu”.

Ir pierādījumi, ka šāda „smadzeņu aizplūšana” var aizkavēt valsts attīstību. Tādēļ pētījums skaidro, kas ir galvenie iemesli „smadzeņu aizplūšanai” un kā politikas veidotāji var iejaukties, lai to aizkavētu. Pētījums norāda, ka galvenie faktori, kas veicina augsti kvalificētu darbinieku migrāciju ir atalgojums, nodarbinātība, profesionālā attīstība, tīklošanās un sociāli-ekonomiskie un politiskie nosacījumi mītnes zemē.

Easing the Strain: Understanding brain drain and where policy can respond

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!