Pētījums

Drawing the Line: The EU’s Political Accession Criteria and the Construction of Membership


Gads:
2010
Organizācija:
The Jean Monnet Center for International and Regional Law & Justice


Autori

Providus


Pētījums aplūko Eiropas Savienības paplašināšanās ideju no uzņemšanas kritēriju viedokļa, papildinot to ar Polijas, Rumānijas un Turcijas pirmsiestāšanās monitoringa analīzi.

Tiek izmantoti četri ideāltipa modeļi, lai pierādītu, kā kritēriju interpretācija un ieviešana tiek atspoguļota valstu attīstības ziņojumos, tiem paplašinoties un radot pilsoniski-kultūrālo modeli uzņemšanai ES. Tiek izteikti divi secinājumi: ziņojumiem ir noteikts valstu iekšpolitiskais fons; un kritēriju interpretācija un pārveide caur pirmsiestāšanās monitoringu uzrāda kritēriju pārspīlējumu un paplašināšanu

Drawing the Line: The EU’s Political Accession Criteria and the Construction of Membership


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!