Pētījums

Developing the potental for Energy Efficiency and Alternative Energy in the Kyrgyz Republic


Gads:
2009
Organizācija:
Policy Association for an Open Society


Autori

Providus


Šobrīd Kirgizstānai nav tik daudz enerģijas, lai nodrošinātu pietiekošu gaismas un siltuma daudzumu tās iedzīvotājiem un rūpnīcām. Valsts paļaujas uz vietēji ražoto ūdens enerģiju, taču pēdējā laika sausums un kļūdainā vadība ir ievērojami samazinājusi šos resursus.

Šobrīd Kirgizstāna importē lielāko daļu dabasgāzes, naftas produktu un ogles, ko tā patērē. Neskaitot ūdens enerģiju, valstī nav citu alternatīvie enerģijas ražošanas avotu. Papildus šim, Kirgizstānai ir vesela virkne izaicinājumu enerģētikas sektorā gan ārpolitiski, gan iekšpolitiski. Taču neskatoties uz šī brīža ekonomiskajām un politiskajām problēmām valstī, Kirgizstānas sabiedrība aizvien vairāk sāk interesēties par resursu lietderīgu izmantošanu.

Pētījumā iztirzātas galvenās Kirgizstānas problēmas, kuras liedz attīstīt enerģijas ražošanu un izskatītas iespējas pievērsties citu atjaunojamo resursu izmantošanai papildus ūdenim. Publikācijā lasāms arī par nepieciešamajām aktivitātēm sabiedrības izglītošanā, kuras paaugstinātu vietējo iedzīvotāju kompetenci un informētību.

Developing the potental for Energy Efficiency and Alternative Energy in the Kyrgyz Republic

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!