Pētījums

Destination Europe: Immigration and Integration in the European Union


Gads:
2005
Organizācija:
CPB Netherlands Bureau for Economic Policy Analysis, Social and Cultural Planning Office of the Netherlands, and Statistics Netherlands


Autori

Providus


Šis pārskats aplūko imigrāciju no dažādām perspektīvām, pievēršot uzmanību gan imigrācijas ekonomiskajiem aspektiem, gan sabiedrības atbalstam. Svarīgs ekonomiskais aspekts ir imigrācijas radītās sekas uz pamatiedzīvotāju nodarbinātības līmeni un lēnā imigrantu ekonomiskā attīstība. Sabiedrības atbalsts attiecas gan uz etnisko minoritāšu pieņemšanu, gan atsevišķu ES dalībvalstu kopīgas imigrācijas un patvēruma piešķiršanas politikas izstrāde.

Pirmajā pētījuma nodaļā autori apskata dažādus viedokļus par ES. Otrajā nodaļā tiek apkopotas sekas, ko imigrantu pieplūdums radījis uz demogrāfiju un darbaspēka tirgu. ES imigrantu raksturīgas iezīmes pēdējās dekādes laikā ir krasi mainījušās. Tāpēc trešā nodaļa ir veltīta imigrācijas un ekonomikas attiecību apskatam. Atšķirības algās un nodarbinātības līmenī, kā arī jau esošas tautiešu kopienas ir svarīgākie faktori cilvēku lēmumam mainīt dzīves vietu. Ceturtajā nodaļā tiek diskutēts, cik lielā mērā ES pamatiedzīvotāji jūtas apdraudēti imigrācijas dēļ.

Destination Europe: Immigration and Integration in the European Union

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!