Pētījums

Demokratizācijas procesi Centrāl-Austrumeiropā: Serbijas, Ukrainas un Baltkrievijas gadījumu analīze


Gads:
2005
Organizācija:
Vidzemes augstskola Politoloģijas nodaļa


Autori

Providus


ANOTĀCIJA

Diplomdarba mērķis ir noskaidrot faktorus, kas kavējusī demokratizācijas konsolidāciju atsevišķās Centrāl-Austrumeiropas (CAE) valstīs, konkrēti Serbijā, Ukrainā un Baltkrievijā.

Pamatojoties uz demokrātijas audita nostādnēm, darbā izvirzīti kritēriji, pēc kuriem vērtēts pārejas process šajās valstīs.

Autore secina, ka būtiskākā loma demokratizācijas procesu norisē CAE valstīs bijusi valstu politiskajai elitei, taču nav arī izslēdzami institucionālie, ekonomiskie un starptautiskie faktori, kas ietekmē demokrātijas nostiprināšanos valstī.

Darbā secināts, ka institucionālā izvēle un valstiskās pieredzes trūkums var radīt būtiskus šķēršļus demokrātijas nostiprināšanai, bet starptautiskai ietekmei var būt nozīmīga loma demokrātijas veicināšanā un nostiprināšanā.

(Demokratizācijas procesi Centrāl-Austrumeiropā: Serbijas, Ukrainas un Baltkrievijas gadījumu analīze (latviski, PDF, 863 KB)pdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!