Pētījums

Demographic Ageing, Employment Growth and Pensions Sustainability in the EU: the Option of Migration


Gads:
2000
Organizācija:
United Nations


Autori

Providus


Pašlaik, ņemot vēra mainīgo ekonomisko un demogrāfisko situāciju, migrācijas politiku debates ir kļuvušas par svarīgu problēmu ES. Aug apziņa par to, ka pēdējo 25 gadu ierobežojošās migrācijas pieejas vairs nav aktuālas pašreizējai ES ekonomikas un demogrāfijas situācijai.

Daži Eiropas politiķi uzskata, ka ir pienācis laiks vēlreiz apsvērt ES kopējos ilgtermiņa mērķus, noteikt cik lielā mērā tie var tikt sasniegti, ņemot vērā esošos resursus, un definēt pieeju trešo valstu iedzīvotāju pieņemšanā identificēto trūkumu novēršanai. Pie tam tas dotu iespēju stiprināt politisko cīņu pret nelegālu nodarbinātību, kā arī nodrošināt darba devēju pakļāvību esošajiem darba likumiem attiecībā uz trešo valstu iedzīvotājiem, kurus viņi nodarbina.

Šajā rakstā īsi tiek prezentētas arī dažas problēmas saistītas ar pašreizējo ES debati par imigrāciju ES. Tiek mēģināts sniegt ieskatus arī iespējamās nākotnes vajadzībās.

Demographic Ageing, Employment Growth and Pensions Sustainability in the EU: the Option of Migration

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!