Pētījums

Democracy’s Plight in the European Neighbourhood: Struggling transitions and proliferating dynasties


Gads:
2009
Organizācija:
European Policy Centre


Autori

Providus


Vai starptautiskās demokrātijas veicināšana Eiropas Savienības kaimiņvalstīs ir sevi izsmēlusi pēc salīdzinoši neveiksmīgiem „krāsaino revolūciju” rezultātiem Gruzijā un Ukrainā 2004.-2005.gadā? Vai demokratizācijas procesus reģionā ietekmē tādi faktori kā, piemēram, korupcija, enerģijas resursi, finanšu krīze un radikālā islāma draudi?

Pētījumā tiek analizēti šie un citi jautājumi, balstoties uz novērojumiem trīs valstu grupās: ES dalībvalstīs vai ES kaimiņvalstīs, bijušajās PSRS valstīs, kā arī trīs arābu valstīs Vidusjūras dienvidu reģionā. Tiek secināts, ka valstis var nošķirt divās grupās: ES kaimiņvalstis Eiropā (izņemot Krieviju), kuras tiecas uz Eiropas modeļa demokrātiju, bet vēl ir nepieciešams pārvarēt būtiskus šķēršļus, un grupa, kurā ietilpst Krievija, Centrālāzijas un Ziemeļāfrikas valstis, kurās netiek novērotas demokrātijas tendences.

Democracy’s Plight in the European Neighbourhood: Struggling transitions and proliferating dynasties

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!