Pētījums

Delegation of Power and Agency Losses in EU Trade Politics


Gads:
2009
Organizācija:
European University Institute


Autori

Providus


Pētījumā tiek izskatītas problēmas saistībā ar ES aģentūru zaudējumiem varas deleģēšanas procesos ES tirgus politikā.

Pētījuma galvenais jautājums ir, vai konflikta situācijas ir starp dalībvalstu interesēm un Eiropas Komisiju, vai arī deleģēšanas struktūra kā tāda stimulē aģentus (agents) pieņemt atšķirīgās pozīcijas, kuras tās, ko pārstāv to pilnvarotāji (principals). Autore apgalvo, ka aģentūru zaudējumi rodas deleģēšanas struktūras dēļ. Autore norāda uz empīriskiem pierādījumiem tam, ka Eiropas Ministru Padomes/ Eiropas Komisijas attiecības saistībās ar tirgus politiku ir atšķirīga dinamika, kas ir atkarīga no sarunu vešanas posma. Sākuma stadijā sarunu vešana ir kooperatīva. Konflikts rodas tikai pēdējā stadijā, kad Eiropas Komisija piekāpjas starptautiskā līmenī.

Delegation of Power and Agency Losses in EU Trade Politics

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!