Pētījums

Decision-Making Void of Democratic Qualities? An Evaluation of EU’s Foreign and Security Policy


Gads:
2008
Organizācija:
Arena


Autori

Providus


Eiropas Savienības Kopējā un ārējā drošības politika bieži tiek kritizēta kā nedemokrātiska. Uzsvars pētījumā ir likts uz procedūru kvalitāti ES otrajā pīlārā, jo kvalitāti nosaka ne tikai lēmumu kvalitāte, bet arī veids, kādā tie tiek pieņemti.

Pētījums pierāda, ka lēmumu pieņemšanā ES otrajā pīlārā dominē noslēpumainība un neievēlētas amatpersonas, kas darbojas saskaņā ar nacionālo ministru norādījumiem bez atbilstošiem atskaitīšanās mehānismiem. Nav noteikti institucionalizēti noteikumi, kā atbildīgajiem ministriem būtu jāpaskaidro iedzīvotājiem savas politiskās izvēles

Decision-Making Void of Democratic Qualities? An Evaluation of EU’s Foreign and Security Policy


Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!