Pētījums

Darba algas un to ietekmējošie faktori


Gads:
2007
Organizācija:
„RS Group” - „Baltic Institute of Social Sciences” un SIA „FACTUM”, un piesaistītie eksperti Dr.soc. Brigitas Zepas vadībā


Autori

Providus


Pētījuma ietvaros ir analizēti indivīdu un viņa darba vietu raksturojošo faktoru ietekme uz darba samaksu, aprakstot atalgojuma struktūru un tā izmaksas formu.

„Darba algas un to ietekmējošie faktori” (DAIF) vispārīgie mērķi bija veicināt uz pētījumu rezultātiem balstītu nodarbinātības un sociālās politikas programmu radīšanu, izveidojot pamatotu un efektīvu lēmumu pieņemšanas analītisko bāzi, līdz ar to veicinot nodarbinātības pieaugumu, iekļaujoša darba tirgus izveidi un Latvijas tautsaimniecības vispārēju attīstību.

Pētījuma konkrētais mērķis bija sniegt pilnīgu un adekvātu priekšstatu par Latvijas darba algu sistēmu un priekšlikumus tās attīstīšanas iespējām. Šim nolūkam bija nepieciešama darba algu noteikšanas mehānisma likumsakarību izvērtēšana. Tas ietvēra padziļinātu darba ņēmēju un darba devēju kā indivīdu psiholoģiskās un sociālās mijiedarbības izpēti, vienojoties par darba atalgojuma jautājumiem.

Pētījums veikts no 2005. gada jūnija līdz 2006. gada augustam, tajā secināts, ka Latvijā nodarbinātās personas maksimālo ienākumu virsotne tiek sasniegta agrākā vecumā, nekā vecajās Eiropas Savienības valstīs.

(Darba algas un to ietekmejosie faktoripdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!