Pētījums

Dalīta izglītība – dalīti pilsoņi?


Gads:
2008/2009
Organizācija:
Providus


Autori

Providus


Pētījumā skatīts tas, kā segregēta izglītība ietekmē skolēnu pilsonisko akulturāciju Latvijas skolās. Pētījums tika veikts 2008./2009.gada laikā un tika dalīts divos posmos.

Pētījuma mērķis ir noskaidrot, kā etniski dalītā izglītība ietekmē skolu institucionālo kultūru un caur to skolēnu pilsoniskā akulturāciju. Pētījumā konstatēts, ka ārkārtīgi liela nozīme skolēnu uzskatu veidošanā ir slēptajam mācību saturam – lai gan latviešu un krievvalodīgie skolēni mācās pēc viena un tā paša satura grāmatām, viņu uzskati par pilsonisko līdzdalību un strīdīgiem vēstures jautājumiem ievērojami atšķiras.

(Dalita izglitibapdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!