Pētījums

Costs and benefits of migration for central European countries


Gads:
2006
Organizācija:
Centre of Migration Research


Autori

Providus


Centrāleiropas valstis iesāka izstrādāt imigrācijas politiku labvēlīgā laikā, kad imigrantu skaits bija neliels. Tā kā šādas parādības miniatūrā ir vieglāk kontrolējamas, dažādu politisko risinājumu testēšana ir drošāka. Lai panāktu veiksmīgu ilgtermiņa darbaspēka stratēģiju, politikai jāveicina līdzsvars starp imigrantu darbaspēka piedāvājumu un darbaspēka pieprasījumu tirgū, it sevišķi noteiktos nodarbinātības sektoros, valsts reģionos un atšķirīgos amatos.

Būtu ieteicams pilveidot imigrantu un viņu bērnu iemaņas, kā arī zināšanas par kultūru, tādā veidā veicinot integrāciju ārpus savas kultūras nišām, kuras, kaut gan sniedz drošības sajūtu un ir īslaicīgi labvēlīgas, ilgtermiņa periodā veicina sociālo izstumšanu. Vissvarīgākais Centrāleiropas politikā ir nepieciešamība iekļaut migrantus attiecīgajās izglītības sistēmās.

Imigranti nav jāuztver kā potenciāls drauds valstij, bet gan kā nepieciešams nākotnes ieguvumu resurss un stabilizējošs elements gan ekonomiskajā, gan sociālajā sistēmā. Centrāleiropas sabiedrība, kura pašlaik ir maz informēta, ir jāiepazīstina ar imigrācijas tūkumiem un priekšrocībām.

Costs and benefits of migration for central European countries


Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!