Pētījums

Contesting EU Legitimacy. The Prominence, Content and Justification of Euroscepticism during 2009 EP Election Campaigns


Gads:
2010
Organizācija:
RECON Online Working Paper Series


Autori

Providus


Pētījumā tiek analizēts eiroskepticisma kā Eiropas Savienības leģitimitātes apstrīdēšanas saturs un pamatojums. Parasti atbalsts un opozīcija Eiropas integrācijai tika mērīta, izmantojot politisko partiju pozīciju vai noskaidrojot pilsoņu attieksmi ar aptauju palīdzību.

Pētījumā, pretēji statiskiem indikatoriem, uzmanība tiek veltīta dinamiskai apstrīdēšanai, mediācijai un sabiedriskā viedokļa veidošanai. Pētījumā tiek sniegti dati, kuri ir iegūti politiskās mājaslapās un blogos 12 ES dalībvalstīs un starptautiskās mājaslapās 2009.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņas laikā. Pētījumā tiek secināts, ka apstrīdēšanas intensitāte dalībvalstīs atšķiras, lielā mērā apstrīdēšana balstās uz pašreizējo ES institucionālo vidi, nevis uz Eiropas integrācijas projektu nākotnē.

Contesting EU Legitimacy. The Prominence, Content and Justification of Euroscepticism during 2009 EP Election Campaigns

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!