Pētījums

Civil society participation in the Structural and Cohesion Policies in the Central- European new member states


Gads:
2008
Organizācija:
EU-Consent Workshop


Autori

Providus


ES valstu un to reģionu attīstības līmeņi ir bieži vien ļoti atšķirīgi. Kopienas politika vienmēr ir koncentrējusies uz šo atšķirību mazināšanu. ES politikas veidošanā un īstenošanā zem-nacionālās (sub-nactional) pārvaldības līmeņu nozīmība pēdējās dekādēs aug, īpaši strukturālajā un kohēzijas politikās. Šo politiku pārvaldīšana ir attīstījusies un mainījusies pēdējo desmitgažu laikā un pārtapusi par vienu no svarīgākajām ES politikām. Šo politiku ieviešana prasīja īpašu pūles un uzmanību jaunajās ES dalībvalstīs.

Jaunu institūciju veidošana sarežģīja pilsoniskās sabiedrības pārstāvju iekļaušanu politikas veidošanā, īstenošanā un pārraudzībā. Jauno dalībvalstu strukturālās un kohēzijas politikas pārvaldības attīstības novērtēšana rāda diezgan atšķirīgu pieredzi, kas analizēt šajā pētījumā.

Civil society participation in the Structural and Cohesion Policies in the Central- European new member states

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!