OECD salīdzinošs pētījums par vairāku OECD un Centrālās un Austrumeiropas valstu pieredzi sabiedrības iesaistīšanā dažādos politikas veidošanas posmos. Noderīgs informācijas avots gan politikas veidotājiem, gan arī pētniekiem.
PĒTĪJUMA ANOTĀCIJA
Tas sniedz ieskatu dažādās metodēs, ko valdības izmanto trīs darbības virzienos – gan sabiedrības informēšanā, gan konsultāciju organizēšanā, gan arī – aktīvas sabiedrības līdzdalības veicināšanā.
Ziņojums sniedz gan teorētisko pamatojumu sabiedrības iesaistei – definējot principus un metodes, gan arī analizē atsevišķu valstu pieredzi – konsultāciju norisi Kanādas veselības politikas izstrādē, iedzīvotāju iesaistīšanu Dānijas veselības aprūpes sektorā, nabadzīgo iedzīvotāju iesaistīšanu nabadzības novēršanas politikas izstrādē, konsultācijas ar sabiedrību izglītības politikas izstrādē Čehijā, vides informācijas pieejamība ASV, sabiedriskā darba programmas Ungārijā, informāciju un konsultācijas sociālo mājokļu jomā Francijā, informācijas tehnoloģiju izmantošanu valdības atklātības nodrošināšanā Korejā, kā arī – konsensa konferenču rīkošanu par modificētās pārtikas lietošanu Norvēģijā.
Pētījumā dots pārskats par informācijas atklātības, datu aizsardzības likumdošanu un e-pārvaldes politiku OECD valstīs, kā arī pārskats par šo normatīvo aktu un politikas dokumentu pieejamību internetā.
Citizens as Partners: Information, Consultation and Participation in
Policy-Making
no OECD mājaslapas (http://www.oecd.org)