Pētījums

Citizens as Partners: Information, Consultation and Participation in Policy-Making


Gads:
2001
Organizācija:
Ekonomiksās sadarbība un attīstības organizācija (OECD)


Autori

Providus


OECD salīdzinošs pētījums par vairāku OECD un Centrālās un Austrumeiropas valstu pieredzi sabiedrības iesaistīšanā dažādos politikas veidošanas posmos. Noderīgs informācijas avots gan politikas veidotājiem, gan arī pētniekiem.

PĒTĪJUMA ANOTĀCIJA

Tas sniedz ieskatu dažādās metodēs, ko valdības izmanto trīs darbības virzienos – gan sabiedrības informēšanā, gan konsultāciju organizēšanā, gan arī – aktīvas sabiedrības līdzdalības veicināšanā.

Ziņojums sniedz gan teorētisko pamatojumu sabiedrības iesaistei – definējot principus un metodes, gan arī analizē atsevišķu valstu pieredzi – konsultāciju norisi Kanādas veselības politikas izstrādē, iedzīvotāju iesaistīšanu Dānijas veselības aprūpes sektorā, nabadzīgo iedzīvotāju iesaistīšanu nabadzības novēršanas politikas izstrādē, konsultācijas ar sabiedrību izglītības politikas izstrādē Čehijā, vides informācijas pieejamība ASV, sabiedriskā darba programmas Ungārijā, informāciju un konsultācijas sociālo mājokļu jomā Francijā, informācijas tehnoloģiju izmantošanu valdības atklātības nodrošināšanā Korejā, kā arī – konsensa konferenču rīkošanu par modificētās pārtikas lietošanu Norvēģijā.

Pētījumā dots pārskats par informācijas atklātības, datu aizsardzības likumdošanu un e-pārvaldes politiku OECD valstīs, kā arī pārskats par šo normatīvo aktu un politikas dokumentu pieejamību internetā.

Citizens as Partners: Information, Consultation and Participation in
Policy-Making

no OECD mājaslapas (http://www.oecd.org)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!