Pētījums

Cīņa pret rasismu un ksenofobiju Centrālās un Austrumeiropas valstīs: tendences, šķēršļi un nākotnes perspektīvas


Gads:
2000
Organizācija:
Latvijas Cilvēktiesību un etnisko studiju centrs


Autori

Nils Muižnieks


ZIŅOJUMA ANOTĀCIJA

Šis ziņojums tika prezentēts Reģionālo ekspertu seminārā Varšavā 2000.g. jūlijā sagatavošanās procesā uz 2001.g. Pasaules konferenci pret rasismu, rasu diskrimināciju, ksenofobiju un neiecietību Dienvidāfrikā 2001. gada augustā-septembrī. Ziņojuma pilnais teksts pieejams angļu un krievu valodās.

Autors analizē populāro viedokli, ka Centrālās un Austrumeiropas valstīs valda liela neiecietība un ksenofobija salīdzinājumā ar attīstītajām demokrātijām, un aplūko īpašos apstākļus, kas šīm parādībām nodrošina labvēlīgu augsni šajā reģionā.

Ziņojumā aplūkotās tēmas ietver naida propagandu jeb “hate speech”, rasistiski motivētos noziegumus un ekstrēmismu, kā arī pozitīvās attīstības tendences cīņai ar rasismu: juridiskos līdzekļus cīņai ar rasismu un diskrimināciju, izglītības un pilsoniskās sabiedrības lomu. Ziņojumā piedāvāts ieskats nākotnes perspektīvās kontekstā ar iestāšanās procesu Eiropas Savienībā. Noslēgumā autors sniedz salīdzinošu aptauju datus par toleranci, identitāti un piederību, etniskajām minoritātēm un bēgļiem ES kandidātvalstīs un citās jaunajās demokrātijās.

(Cīņa pret rasismu un ksenofobiju Centrālās un Austrumeiropas valstīs (angļu val.)pdf)

(Cīņa pret rasismu un ksenofobiju Centrālās un Austrumeiropas valstīs (krievu val.)pdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!