Pētījums

Cilvēktiesības Latvijā 2000. gadā


Gads:
2001
Organizācija:
Latvijas Cilvēktiesību un etnisko studiju centrs


Autori

Ieva Leimane-VeldmeijereNils Muižnieks


PĒTĪJUMA ANOTĀCIJA

Ikgadējā pārskatā Latvijas Cilvēktiesību un etnisko studiju centrs (LCESC) sniedz savu vērtējumu par aktuālākajām problēmām un sasniegumiem cilvēktiesību jomā 2000. gadā. Pārskats nepretendē uz visaptverošu cilvēktiesību stāvokļa atspoguļojumu Latvijā, sagatavotais materiāls norāda un LCESC specializācijas jomām, izceļot, autoruprāt, visaktuālākos jautājumus. Autori kā aktuālākās problēmas min lielo neizskatīto lietu skaitu tiesās, garos apcietinājuma termiņus un skaitliski nelielo latviešu un krievu nacionāli ekstrēmistisko grupējumu aktivizēšanos. Savukārt kā panākumi tiek minēti Valsts valodas likuma noteikumu pieņemšana un Likuma par Satversmes tiesu liberalizēšana. Pārskats analizē situāciju cilvēktiesību jomā, pievēršot uzmanību atsevišķām tiesību jomām, tajā skaitā mazākumtautību tiesībām, ieslodzīto tiesībām, bēgļu un patvēruma meklētāju tiesībām, garīgi slimo, sieviešu un bērnu tiesībām. 2000. gadā pārskata autori pievērsušies iepriekšējos gados neanalizētām tēmām – pacientu tiesībām, kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci. Pārskatā sniegta arī informācija par gada laikā LCESC izskatītajām sūdzībām un konsultācijām.

(Cilvēktiesības Latvijā 2000. gadā (LATVISKI)pdf)

(Cilvēktiesības Latvijā 2000. gadā (ANGLISKI)pdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!