Pētījums

Bilingvālā izglītība Latvijā: starptautiskā ekspertīze


Gads:
2002
Organizācija:
Sorosa fonds - Latvija


Autori

Providus


Krājumā “Bilingvālā izglītība Latvijā: starptautiskā ekspertīze” atzīti bilingvālās izglītības speciālisti izvērtē Latvijā izveidotos bilingvālās izglītības modeļus un to ietekmi uz sabiedrības integrāciju Latvijā. Krājumā apkopoti deviņi ekspertu raksti.

Ekspertu atzinumi balstās uz 1999.gadā Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izveidotajiem četriem mazākumtautību pamatizglītības programmu paraugiem, kā arī Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācijas (LAŠOR) izstrādāto paraugu un vairāku skolu pašu izstrādātajiem modeļiem. Eksperti vērtējuši Latvijas bilingvālo izglītību, pamatojoties uz savu un sava reģiona (galvenokārt Eiropas) pieredzi un sniedz rekomendācijas. Tostarp eksperti atzīst, ka Latvijas likumdošanā nemaz nav skaidrota bilingvālās izglītības izpratne, bet praksē tā ir vienvirziena bilingvālā izglītība, kas tiek sniegta tikai vienai sabiedrības daļai un tikai mazākumtautību skolās, turklāt IZM piedāvātie modeļi maz uzmanības velta dzimtās valodas saglabāšanai.

Ekspertu atzinumi angļu valodā tiks publicēti žurnāla ‘Intercultural education” speciālizlaidumā.

Bilingvālā izglītība Latvijā: starptautiskā ekspertīze

(Pievienotais failspdf)
(Anglu valpdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!