Pētījums

Bērnu – noziedzīgo nodarījumu upuru tiesiskā un sociālā aizsardzība


Gads:
2002
Organizācija:
TM Kriminoloģisko pētījumu centrs, finansētājs: Tieslietu ministrija


Autori

Providus


PĒTĪJUMA ANOTĀCIJA

Pētījums sniedz informāciju par bērna tiesību aizsardzības stāvokli un viņa apdraudējumu, kas izmantojama tiesību aizsardzības iestāžu darbības pilnveidošanā Pētījumā noskaidrots, par kādu nodarījumu upuriem bērni kļūst visbiežāk; kādas ir vardarbības un interešu neievērošanas izplatītākās izpausmes un kādi būtu efektīvākie darbības virzieni bērnu apdraudētības mazināšanai;

Pētījuma rezultāti rāda, ka bērnu aizsardzība no vardarbības, diskriminācijas, brīvības ierobežošanas vai interešu un tiesību neievērošanas Latvijā nav pietiekama – bērni bieži kļūst par vardarbības upuriem un to galvenokārt veicina nelabvēlīgie sociālie apstākļi.

Bērnu – noziedzīgo nodarījumu upuru tiesiskā un sociālā aizsardzība

(latviski, DOC, 183 KBpdf)

No Tieslietu ministrijas mājaslapas


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!