Pētījums

Baltijas valstu sarunas par iestāšanos Eiropas Savienībā: izvērtējums


Gads:
2002
Organizācija:
Latvijas Ārpolitikas institūts


Autori

Providus


Latvijas Ārpolitikas institūta publicētais izdevums sniedz apskatu par starptautisku semināru, kas notika 2001.gada 14.decembrī Rīgā. Semināra ziņojumu sagatavojis Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Jānis Kapustāns.

Semināra mērķis bija analizēt Baltijas valstu panākto progresu sarunās par iestāšanos Eiropas Savienībā. Seminārā tika aplūkotas piecas jautājumu grupas: Eiropas Komisijas viedoklis par kandidātvalstu problēmām; Zviedrijas prezidentūras izvērtējums attiecībā uz ES paplašināšanas paātrināšanu; Lietuvas, Igaunijas un Latvijas sarunu izvērtējums. Kā viens no svarīgākajiem problēmjautājumiem tika apskatīta Baltijas valstu kā ES kandidātvalstu spēja sarunās par iestāšanos Eiropas Savienībā aizstāvēt savas nacionālās intereses, t.i., panākt sev izdevīgus pārejas posmus un atrunas, mazinot pašmāju kritiku par salīdzinoši straujo virzību iestāšanās sarunu gaitā.(Pievienotais failspdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!