Pētījums

Baltijas jūras reģions pēc Eiropas Savienības paplašināšanās: attīstības scenāriji


Gads:
2006
Organizācija:
Latvijas Universitāte


Autori

Iveta ReinholdeToms Rostoks


Pētījuma mērķis ir noskaidros, kādas ir Baltijas jūras reģiona (BJR) sadarbības svarīgākās tendences, kurās no tām ir vērojamas pārmaiņas pēc iestāšanās ES un NATO, kādas ir šo pārmaiņu pazīmes, kā arī prognozēt turpmākos attīstības scenārijus, kas savukārt palīdzētu izstrādāt atbilstošu politiku un novērst tās īstenošanas potenciālās problēmas.

Pētījuma gaitā uzmanība tiek pievērsta šādām jomām: BJR valstu politiskās intereses un to izpausmes konkrētā sadarbībā; ekonomisko procesu dinamika un to ietekme uz reģionālo sadarbību, attīstības tendences sociālajā sektorā; vides aizsardzības problēmu risināšanas institucionālie aspekti; tiesiskie jautājumi. Šo piecu jomu analīze ir pakļauta jautājumam: vai BJR valdošās tendences pēc ES paplašināšanās ietekmē: a) reģiona dezintegrāciju vai b) ciešāku integrāciju, kas norisinās ES iekšienē, vai c) reģionālā integrācija ES iekšienē veicina reģionālo pārklāšanās/izplešanās (spill-over) efektu uz tuvāko ģeogrāfisko telpu, kas ir jo īpaši svarīgi ES Kaimiņu politikas un Ziemeļu dimensijas kontekstā.

Baltijas jūras reģions pēc Eiropas Savienības paplašināšanās: attīstības scenāriji

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!