Pētījums

Attīstības sadarbības politika Eiropas Savienībā: daudzpusējās un Apvienotās Karalistes, Francijas, Zviedrijas divpusējās politikas salīdzinājums


Gads:
2009
Organizācija:
Latvijas Universitāte, Sociālo zinātņu fakultāte, Politikas zinātnes nodaļa (Maģistra darbs)


Autori

Providus


Kopš 1945.gada pasaule ir piedzīvojusi divpusējās un daudzpusējās attīstības sadarbības politikas principu un mehānismu maiņu, mērķu un prioritāšu ievērojamu papildināšanu un dažādošanu. Taču pasaules valstu polarizācija šajā laikā ir tikai pieaugusi, palielinoties arī plaisai starp nabadzīgajām un bagātajām valstīm un to iedzīvotājiem.

Tādas problēmas kā nabadzība, bads, slimības, bruņoti konflikti, terorisms un citi draudi attīstības norisei ir radījušas nepieciešamību pēc kopīgas rīcības, lai ar šīm problēmām un draudiem cīnītos, un palīdzības sniegšanas tiem, kuru iespējas šajā cīņā ir vismazākās, proti, attīstības valstīm. Jānorāda gan, ka pēdējos gados arvien vairāk ir aktualizējies jautājums par ciešākas sadarbības veicināšanu starp divpusējās un daudzpusējās palīdzības sniedzējiem. Darbs ir izstrādāts ar mērķi salīdzināt Apvienotās Karalistes, Francijas un Zviedrijas divpusējo un Eiropas Savienības daudzpusējo attīstības sadarbības politiku veidošanu un īstenošanu, kā arī apzināt šo politiku kopīgās un atšķirīgās iezīmes.

(Attīstības sadarbības politika Eiropas Savienībā: daudzpusējās un Apvienotās Karalistes, Francijas, Zviedrijas divpusējās politikas salīdzinājumspdf)

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!