Pētījums

Attieksme pret kristīgās mācības mācīšanu 1.-3.klašu skolēniem


Gads:
2004
Organizācija:
SPC Providus


Autori

Providus


Izglītības un zinātnes ministrija ir paredzējusi, ka ar 2004. gada 1. septembri pirmo klašu skolēnu vecākiem būs obligāti jāizvēlas starp kristīgo mācību vai ētiku.

Lai arī presē jau iepriekš ir bijušas diskusijas par kristīgās mācības ieviešanas lietderību, taču tās līdz šim nav balstījušās uz sabiedrības viedokļa izpēti. Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS sadarbībā ar Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS ir veicis pētījumu “Attieksme pret kristīgās mācības mācīšanu 1.-3. klašu skolēniem”. Pētījuma rezultāti parāda, ka sabiedrībā par šo obligāto izvēli domas dalās. Vispirms jau ir jānorāda, par sabiedrības mazo informētību šo pārmaiņu sakarā, lielākā daļa aptaujāto vecāku (66%) par šo ir uzzinājuši no masu informācijas līdzekļiem.

Pētījums norāda, ka lielākais vecāku atbalsts ir tieši integrētam sociālo zinību priekšmetam, nevis par labu atsevišķi ētikai vai kristīgai mācībai. Taču, ja nu vecākiem būtu jāveic obligāta izvēle, tad vairums vecāku (67%) tomēr izvēlēsies ētiku. Turpretim skolas ir norūpējušās, kur ņemt kvalitatīvus pedagogus, kas varētu šos priekšmetus mācīt.

Attieksme pret kristīgās mācības mācīšanu 1.-3.klašu skolēniem

(Pievienotais failspdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!