Pētījums

Attieksme pret korupciju Latvijā 2014


Gads:
2014
Organizācija:
KNAB


Autori

Providus


Foto: nist6dh

Nozīmīgākie iemesli, kāpēc iedzīvotāji varētu izšķirties dot kukuli valsts amatpersonai ir pārliecība, ka problēma vispār tiks risināta, tā tiks risināta ātrāk, darbinieki būs pretimnākošāki un tiks panākts pozitīvs risinājums.

Turpinās pozitīvā tendence – kopš 2007.gada arvien retāk iedzīvotāju vidū pārstāvēts viedoklis, ka korupcijas problēmas pēdējo 4 gadu laikā ir palielinājušās. Tas izriet no 2014.gadā tirgus un sociālo pētījumu aģentūras „Latvijas Fakti” veiktās iedzīvotāju aptaujas. Pētījumā skaidrots, kā iedzīvotāji vērtē dažādu institūciju, valsts iestāžu un uzņēmumu godīgumu, tieši runājot par korupciju.

Sabiedrības skatījumā kā svarīgākais pasākums cīņā ar korupciju būtu stingrāka publisko iepirkumu kontrole. Iedzīvotāju vairākuma skatījumā būtu mazsvarīgi korupcijas mazināšanā palielināt valsts budžeta finansējumu politiskajām partijām.

Sabiedriskās domas aptauja („Attieksme pret korupciju Latvijā”pdf) 2014


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!