Pētījums

Attieksme pret attīstības sadarbību


Gads:
2005
Organizācija:
SKDS


Autori

Providus


SKDS aptauja rāda, ka, salīdzinot 2004. gada jūnijā ar 2005. gada decembrī veiktajiem aptaujas datiem, sabiedrības attieksme kopumā kļuvusi nedaudz labvēlīgāka pret palīdzības sniegšanu trūcīgākām un mazāk attīstītām valstīm – 2005. gadā 43% un 2004. gadā 38% aptaujāto atbalsta viedokli, ka Latvijai ir jāpiedalās šāda veida palīdzības sniegšanā.

Saskaņā ar pētījuma rezultātiem, 29% aptaujāto atbalsta palīdzības sniegšanu bijušajām PSRS valstīm, 17% – Āfrikas valstīm, bet 10% – Balkānu valstīm.

Līdzīgi kā 2004. gadā, aptaujātie diezgan atturīgi vērtē iespēju personiski iesaistīties palīdzības sniegšanā – 43% aptaujāto uzskata, ka paši personiski nav gatavi ziedot naudu trūcīgākām un mazāk attīstītām valstīm, un 37% domā, ka būtu ar mieru ziedot naudu šādam mērķim.

Vērtējot iemeslus, kāpēc valstij ir jāpalīdz trūcīgākām un mazāk attīstītām valstīm, 71% iedzīvotāju uzskata, ka nepieciešams palīdzēt ārkārtas situācijās (piemēram, dabas katastrofās). 38% palīdzības sniegšanu uzskata par morālu pienākumu, bet 34% domā, ka trūcīgākām valstīm ir jāpalīdz tāpēc, ka arī mums citi palīdzēja.

Par efektīvākajiem palīdzības sniegšanas veidiem iedzīvotāji uzskata naudas došanu starptautiskajām organizācijām (tādām kā UNICEF un Sarkanais Krusts) (54%) un Latvijas reformu pieredzes nodošanu citām valstīm (43%).

Attieksme pret attīstības sadarbību
1. daļa (Pievienotais failspdf)
2. daļa (Pievienotais failspdf)
3. daļa (Pievienotais failspdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!