Pētījums

Asylum Trends 2014


Gads:
2015
Organizācija:
ANO Komisariāts bēgļu jautājumos


Autori

Providus


Foto: Ilustrācija no pētījuma

Pētījums ļauj iepazīties ar patvēruma meklētāju skaitu un izmaiņu tendencēm industriālajās valstīs 2014. gadā.

Šajā pētījumā uzsvars likts uz individuālo patvēruma meklētāju pieteikumu datu analīzi. Pamatā izmantoti dati, kas bijuši pieejami 2015. gada martā (ja nav norādīts citādi). Pētījumā apskatīts 38 Eiropas valstis un vēl 6 valstis, kuras ANO Komisariātam nodrošina ikmēneša statistiku bēgļu jautājumos.

Autori pievēršas patvēruma meklētāju rīcības globālām un reģionālām tendencēm, un rezultāti liecina par to, ka patvēruma meklētāju skaits pieaudzis industriālajās valstīs. Lielākoties patvērumu meklē to valstu iedzīvotāji, kuru mītnes zemē norisinās bruņoti konflikti, pastāv drošības draudi, trūkst cilvēcīgu apstākļu un tiek pārkāptas cilvēktiesības. Populārākās individuālo patvēruma meklētāju galamērķa valstis ir Vācija, ASV, Turcija, Zviedrija un Itālija, kuras kopā saņēmušas vairāk nekā pusi pieprasījumu attiecībā pret visām apskatītajām 44 valstīm. Lielākais pieprasījumu skaits saņemts no Sīrijas, Irākas, Afganistānas, Serbijas un Kosovas un Eritrejas, no kurām kopumā pienākuši gandrīz 400 000 jeb 44% pieteikumu.

(Asylum Trends 2014. Levels and Trends in Industrialized Countriespdf)

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!