Pētījums

ASV Valsts departamenta ziņojums par antisemītismu pasaulē


Gads:
2004
Organizācija:
ASV Valsts departaments


Autori

Providus


[i]Ziņojums par antisemītismu pasaulē[/i] ir pirmais šāda veida valsts departamenta sniegtais pārskats un tā mērķis ir palīdzēt apzināties šo problēmu visā pasaulē, izveidot starptautiski koordinētu pieeju un mudināt valstis efektīvi ar to cīnīties.

Ziņojumā konstatēts antisemītisku noskaņojumu pieaugums pat tādās valstīs, kurās nedz pagātnē, nedz pašlaik praktiski nav bijušas ebreju kopienas, piemēram, Pakistānā. Bieži pret ebrejiem vērstā nepatika sakņojoties desmitgadēm ilgstošajā Izraēlas un palestīniešu konfliktā.

Ziņojumā, katrai valstij atvēlēta atsevišķa sadaļa, kurā ir norādīts gan uz tur notikušajiem antisemītiskajiem incidentiem, gan uz valdības un sabiedrības spertajiem soļiem antisemītisma apkarošanā. Pievēršoties Latvijai, ziņojuma autori minējuši atsevišķus ebreju kapsētu apgānīšanas, vandālisma un antisemītisku grafiti parādīšanās gadījumus. Latvija arī izpelnījusies atzinību par valdības, sabiedrības un tiesībsargājošo iestāžu reakciju uz antisemītisma gadījumiem.

Report on Global Anti-Semitism (no ASV Valsts departamenta mājaslapas)

Ziņojuma daļa par Latviju (no ASV vēstniecības mājaslapas)

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!