Pētījums

Adopting the Euro in Post-Communist Countries: An Analysis of the Attitudes Toward the single Currency


Gads:
2008
Organizācija:
Max Planck Institute for the Study of Societies


Autori

Providus


Dalība eirozonā ir izaicinājums jaunām Eiropas Savienības dalībvalstīm Centrālajā un Austrumeiropā. Sabiedriskais viedoklis par eiro ieviešanu ir izšķirošs politiskajiem vadītājiem. Pētnieki apskata šo jautājumu no trīs aspektiem – ekonomiskā, politiskā un vēsturiski idejiskā, izmantojot datus no 8 valstīm un secinot, ka kombinēts modelis vislabāk izskaidro atbalsta eiro atšķirības.

Politiskajām partijām, kas vēlas iegūt atbalstu eiro ir jākoncentrējas uz ekonomiskās konsolidācijas un politiskās stabilitātes jautājumiem nevis uz atšķirībām starp zaudētājiem un vinnētājiem.

Adopting the Euro in Post-Communist Countries: An Analysis of the Attitudes Toward the single Currency

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!