Pētījums

A Dynamic and Democratic EU or Muddling through Again? Assessing the EU’s Draft Constitution


Gads:
2003
Organizācija:
Centre for European Policy Studies


Autori

Providus


Pētījuma autore uzskata, ka Konstitūcija ir vērtējama kā uzlabojums, salīdzinot ar Nicas līgumu. Konstitūcija dos pamatu, uz ko daudzus gadus tiks balstīta ES politika un darbība. Tomēr daži tās centrālie un sarežģītie kompromisi radījuši neskaidrību par to, kā nākotnē darbosies paplašinātā ES.

Pētījums pieskaras demokrātijas un efektivitātes jautājumiem, tai skaitā analizējot Kontitūcijā iekļautos elementus, lai panāktu efektīvāku Eiropas Komisijas darbību. Tiek analizēts arī institucionālais kompromiss un ārlietu un drošības politika.

A Dynamic and Democratic EU or Muddling through Again? Assessing the EU’s Draft Constitution

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!