Pētījums

8. Saeimas vēlēšanas. Partiju publicitātes kvalitatīvā analīze


Gads:
2003
Organizācija:
-


Autori

Providus


ANOTĀCIJAPētījumu veikusi mediju pētījumu kompānija Observer pēc projekta “Atklāti par 8. Saeimas priekšvēlēšanu kampaņas finansēm” pasūtījuma. Pētījuma ietvaros divus mēnešus pirms vēlēšanām tika analizēti radio, TV, nacionālo un reģionālo laikrakstu ziņu materiāli. Pētījuma pamatuzdevums bija noteikt, kādā veidā dažādas politiskās partijas atspoguļojas dažādu mediju – radio, TV, nacionālo un reģionālo laikrakstu - ziņās. Pētījums norāda, ka partiju atspoguļojuma ziņā mediju vēstījums bija neitrāls un balansēts, ar salīdzinoši nelielām niansēm dažādos medijos.

Uzmanību piesaista pētījuma analīze par to, kāda ir bijusi mediju dienas kārtība pirms vēlēšanām. Lielākās mediju daļas dienaskārtībā pirms vēlēšanām dominēja skandāli, kampaņas gaita un partiju reitingi. Šis secinājums dos iespēju uzdot tālākus jautājumus par to, cik lielā mērā mediji atspoguļo jautājumus, kas priekšvēlēšanu laikā varētu interesēt plašāku sabiedrību un cik lielā mērā mediju dienas kārtību nosaka pašas partijas un to sabiedrisko attiecību aktivitātes. Ja mediju dienas kārtību pirms vēlēšanām pamatā nosaka partiju aktivitātes (kampaņas gaita) vai starppartiju cīniņi (skandāli), tad jājautā, cik lielā mērā lasītājam ir iespējas uzzināt un izvērtēt alternatīvus risinājumus un valsts attīstības redzējumus, ko piedāvā dažādas politiskās partijas.

Pētījums būs interesants arī partiju un īpaši to priekšvēlēšanu kampaņas veidotājiem un sabiedrisko attiecību pārstāvjiem, jo tajā redzams, kuros medijos tā vai cita partija parādījās visbiežāk, kādā veidā tā atspoguļojās (pozitīvi – negatīvi – neitrāli) un kādas bija galvenās tēmas, ar kurām saistīts partijas atspoguļojums.

8. Saeimas vēlēšanas. Partiju publicitātes kvalitatīvā analīze

((latviski, PDF, 1,87 MB)pdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!