Keywords:

VIDEO: Mediji un informācija - kvalitāte vai kvantitāte?

Kā mediji reaģēja uz Zolitūdes traģēdiju, vai tie rīkojās pietiekami profesionāli? Kādu lomu nospēlēja sociālie tīkli?

Mocis
Photo: garycycles8

Mediju pētniece Anda Rožukalne uzskata, ka "Uz reitingu dievināšanu un komerciāliem mērķiem orientētā, vienveidīga satura piepildītā mediju vidē pēkšņi šis notikums spēja atraisīt acīmredzot dziļi snaudošas profesionālas prasmes un spējas, skaidru profesionālo principu un ētikas izpratni." Viņa atzīmē, ka lielākā daļa satura bija centieni maksimāli ātri, maksimāli precīzi, pārbaudot, iesaistot dažādus avotus, cenšoties sekot pēc vislabākās sirdsapziņas visiem notikumiem, maksimāli ātri labojot kļūdas.

Diskusijā piedalās NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants, RSU Komunikācijas studiju katedras vadītāja Anda Rožukalne, žurnālists un blogeris Juris Kaža un LTV Ziņu dienesta vadītāja Iveta Elksne.

'Quo tu domā?' un Sorosa Fonds-Latvija rīkotā diskusija ir daļa no diskusiju cikla, kas turpināsies visu gadu, debates notiks reizi mēnesī un būs vērojamas tiešraidē portālā politika.lv.

Diskusijas pārraide portālā politika.lv nodrošināta projekta "PROVIDUS – valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā" ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros. NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ALLOWS YOU TO REPUBLISH THE CONTENT FOR FREE, WITH NO CHANGE OR IMPROVEMENT. REFERENCE TO THE AUTHOR AND PROVIDUS.LV IS REQUIRED. PLEASE SUPPORT US WITH YOUR DONATION!

Related articles
More from this author