Akači cilvēktiesību purvā

Diena, 26. 04. 2001.
Rubrika: 1. lpp.

Diena lv logotips s

Pētījums: Pirms diviem gadiem konstatētās cilvēktiesību problēmas - nepilngadīgie cietumos un lēnā integrācija - ir tikai padziļinājušās

Cilvēktiesību situācija pērn, salīdzinot ar 1999.gadu, nav uzlabojusies, drīzāk pasliktinājusies, turklāt padziļinājušās jau pirms diviem gadiem konstatētās problēmas - lielais nepilngadīgo ieslodzīto skaits, satraucošie apstākļi cietumos, lēnā sabiedrības integrācijas virzība, aktivizējusies nacionālradikāļu darbība un joprojām neatrisinātais jautājums par bērnu adopciju uz ārzemēm. Šādas cilvēktiesību problēmas Latvijā ikgadējā pētījumā Cilvēktiesības Latvijā 2000.gadā konstatējis Latvijas Cilvēktiesību un etnisko studiju centrs (LCESC). Kā panākumus centrs min Valsts valodas likuma noteikumu pieņemšanu un Satversmes tiesas likuma liberalizēšanu, kas dos iespēju arī indivīdiem iesniegt prasību Satversmes tiesā.

Pilnu "Dienas" raksta tekstu lasiet šeit

Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ALLOWS YOU TO REPUBLISH THE CONTENT FOR FREE, WITH NO CHANGE OR IMPROVEMENT. REFERENCE TO THE AUTHOR AND PROVIDUS.LV IS REQUIRED. PLEASE SUPPORT US WITH YOUR DONATION!

More from this author