Video: Kā tiesiski regulēt viendzimuma partnerattiecības? 10

Latvijā dzīvo “neredzamās ģimenes” — viendzimuma pāri, kurus nesargā Satversme, jo tajā ir nostiprināta tikai savienība starp vīrieti un sievieti.

Iesaki citiem:
Spuldzes

Taču nesen viena neredzamā ģimene izgaismojās — ir piedzimis bērns, kuram ir mamma, tētis un vēl viena mamma. Kādi juridiski šķēršļi ir likti šīs ģimenes ceļā? Un kā tos novērst, lai visas ģimenes Latvijā varētu baudīt pilntiesīgu dzīvi? Lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienība Mozaīka pagājušā gada sākumā rosināja Latvijā pieņemt partnerattiecību likumu, kas juridiski atzītu “neredzamās ģimenes”, tomēr valsts amatpersonas šo priekšlikumu nav atbalstījušas.

Par to, kādam viena dzimuma partnerattiecību tiesiskajam regulējumam būtu jābūt, domapmaiņā diskutē Saeimas priekšsēdētājas biedre Inga Bite (RP), Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Bordāns, LGBT un viņu draugu apvienības Mozaīka valdes locekle Evita Goša, Dr.iur. Kristīne Dupate un tiesībsargs Juris Jansons.Diskusiju vada žurnāliste Baiba Strautmane.

Diskusija notika 16.maijā Satori birojnīcā.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (10) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Tmp author
jorggray

Very useful post. This is my first time i visit here. I found so many interesting stuff in your blog especially its discussion. Really its great article. Keep it up. Divorce Attorneys Grand Rapids MI http://grandrapidsdivorcelawyer.net

Tmp author
xmas

Lesbietes u.c. transformeri badas no petardēm.

Dsc03821
Armands Arseniuss Skuolmeisters

Par anonīmo ārstu secinājumiem:

Neuzskatu, ka šis dokumentu, kuru ir parakstījuši entie ārsti būtu jāuztver nopietni, jo tam nav nekāda galvojuma. Ja mēs pieņemtu, ka šī dokumenta autentiskumu būtu apstiprinājuši juristi vai kāda organizācija, kurai ir galvošanas tiesības, tad tikai mēs varētu uzskatīt šo dokumentu par vērā ņemamu. Šobrīd jau tas tiek parādīts kā ne zinātnisks un fanātisks.

Arī reizē drusku vairāk zinot LGBT situāciju Latvijā, es varu teikt, ka šī valsts diez vai būtu laba platforma priekš zinātniekiem pētījumiem par homoseksualitāti, jo:
- pirmkārt, Latvijas LGBT sabiedrība tikai šobrīd sāk kļūt atklātāka un stabilizēt savas subkultūras normas, cenšoties tikt vaļa no aizspriedumiem un nepatiesībām;
- otrkārt, LGBT sabiedrībā nav pietiekoši daudz cilvēku, kas būtu gatavi par to atklāti un neslēpjoties runāt, kas zinātniekiem ļautu veikt objektīvus un sekmīgus pētījumus;
- un, treškārt, pašreizējā Latvijas zinātnieku (domāts pārsvarā ārsti) nav saskārušies ar šim problēmām un nespēj izteikt objektīvu viedokli par homoseksualitāti.

Domāju, ka Mozaīkas mērķi šo tēmu padarīt atklātāku nav nosodāma, jo tas veicinātu arī pašas šīs sabiedrības kļūšanu atklātākai, kas dotu iespēju veikt objektīvus un zinātniskus (!) secinājumus par homoseksualitāti.

Paldies par diskusiju, kaut tā īsti uz jautājumu: "Kā regulēt viendzimuma partnerattiecības?" atbildēts netika!

Tmp author
Maryono

Plašām diskusjām parsati ir vispārīgs plūdums. Kaut arī abi pirmie temati paši par sevi ir ļoti interesanti, tie nu nekādi nespēs ietekmēt bibliotēku blogu veidošanos un pilnveidošanos.Man aktuālāks ir pēdējais temats, tāpēc par to arī izsakos. Un šajā laukā ir ļoti daudz problēmu. Un viena no tām- autortiesības:) Lai jums labi diskutējas, es palasīšu atreferējumus.

Tmp author
Anija Jansone

Tiesībsarga kungs mānijās, jo teica ka sabiedriskajos medijos neesot bijis rakstīts par agrāk tiesātā spridzinātāja Krīgera uzbrukumiem iepriekšējā šāda veida diskusijā. Dīvaina gan notikuma noliegšanas forma. Ja nav rakstīts masu medijos, tātad nekas nav noticis.
Bet es par toreizējo Krīgera kunga ālēšanos izlasīju internetā. Toreiz neatrados Latvijā un no rīta datorā apskatīju kas Latvijā jauns, izlasīju par to ālēšanos Tiesībsarga birojā un jutos šokēta, kā kas tāds vispār drīkst notikt Tiesībsarga klātbūtnē un bez viņa iebildumiem. Saprotams, ka viens cilvēks nevar izlasīt pilnīgi visus medijus, bet tad nekādā gadījumā to nedrīkst apgalvot, ka nebija rakstīts. Tik augsta un prestiža amatpersona nedrīkst runāt nepatiesību.

Tmp author
Haris

Pag, es nesapratu - kura tad no viņām ir "mamma" un kura "tētis"? Man šķita, ka šajā video Goša skaidri pasaka, ka tā viņas "sieva" ir māte tam nabaga puikam.:)
Kretīnu parāde pagalmā.

Tmp author
Liga Klavina

Hari, ļoti žēl, ka neatšķir sievieti no vīrieti. Evita Goša ir sieviete, maza bērniņa mīloša mamma un izglītots šīs valsts pilsonis. Ieskaties vērīgāk!

Tmp author
Haris

Brrr! Negribētos nokļūt tādā situācijā, kur es tiktu iepazīstināts ar "tēti" vārdā Goša, un tātad varbūt sasveicinoties būtu jāpaspiež roka. Negribētos pieskarties.

Nez, kā viņi tur tai Pēdējā partijā izdarās.:)

Tmp author
Raitis Vītols

Nu tas ir ļoti interesanti, ka foršajai, atraktīvajai un interesantajai meitenei Evitai ir pašai savs tētis, kuram vārds ir Haris Goša. Bet te vēl viens Haris parādījies komentos. Interesanti.
Mēs labprāt ar Evitas tēti sveicinamies, paspiežot viens otram rokas, jo viņš man ir graugs.

Tmp author
Roberts Suna

Es kādreiz iepazinos ar tēti vārdā Goša. Tas bija Evitas Gošas tētis. Ļoti labprāt viņu atkal satiktu un paspiestu roku. Toreiz abi barikādēs stāvējām no pirmās līdz pēdējai dienai. Atradāmies tur ne jau sevis dēļ, bet bērnu nākotnes tiesību dēļ. Tagad skatos bērniem atkal jācīnās par savām un savu bērnu cilvēktiesībām un šoreiz ar tādiem cilvēkiem, kuru amatu krēslus mēs toreiz nosargājām. Skumji priekš Latvijas.

Saistītie raksti
Citi autora darbi
Delna lobesana

Lobēšanas atklātība Latvijā 0 Autors:Agnese Alksne

5981449227 e0507e7e9e z

Inside Ukraine 3 Autors:Vira Nanivska, Vasyl Filipchuk et al