Atslēgvārdi:

Video: Augstākā izglītība. Kvalitāte un nauda 2

Kas ir izglītības reformu pretestības pamatā? Cik ciešā saitē iet nauda un kvalitāte? Par to domapmaiņā diskutē Roberts Ķīlis, Andris Teikmanis un Agrita Kiopa.

Iesaki citiem:
Spuldzes

Minimāla konkurence, nepietiekams kvalitātes izvērtējums un droša nauda plūsma. Šādos apstākļos pēdējos gados attīstījusies augstākā izglītība Latvijā. Pēc ierosinājumiem veikt konkrētas reformas – mainīt līdzšinējo akreditācijas kārtību un uzraudzību, Rektoru padomes pārstāvji pieprasīja Izglītības ministra R. Ķīļa demisiju. Šķēpi par izmaiņām augstākajā izglītībā lauzti arī Latvijas Studentu Asociācijā. Tikmēr 61 % aptaujāto (SKDS dati) atbalsta nepieciešamību veikt pamatīgas izmaiņas augstākajā izglītībā Latvijā. Kas ir reformu pretestības pamatā? Cik ciešā saitē iet nauda un kvalitāte?

Domapmaiņas panelī piedalās Izglītības ministrs, dr. Roberts Ķīlis, Mākslas Akadēmijas prorektors, profesors Andris Teikmanis un augstākās izglītības eksperte, Liverpūles Universitātes (Lielbritānija) pētniece Agrita Kiopa.
Diskusiju vada žurnāliste Baiba Strautmane.Politika.lv un Konrāda Adenauera fonda kopīgi rīkotā domu apmaiņa notika 12. oktobrī.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Jānis

Šī diskusija ir liekulība. Es uzdodu tikai dažus banālus jautājumus:
- Vai Jūs zinat cik liela ir profesora alga Latvijas Universitātē, nemaz nerunājot par lektora vai asistenta algu?
- Vai par šādu algu Jūs nopietni domājat piesaistīt kaut vienu patiesi kvalificētu ārzemju profesoru darbam Latvijā?

"Drošā nauda" ir mēģinājums nezinīšus pārliecināt par "reformas" nepieciešamību, taču šī drošā nauda ir tik niecīga, ka jaunie cilvēki neizvēlas akadēmisko karjeru, jo par šo drošo naudu Rīgā pat dzīvokli nav iespējams īrēt, nemaz nerunājot par tādu greznību kā normāla pārtika, kur nu vēl bērnu uzturēšana. Ar baudu palasīšu iebildumus, ka profesoram tik ļauni jau nu gluži nav. Bet kā tad ar docentiem, lektoriem un asistentiem?
Universitātes absolvents uzreiz pēc mācību beigām ļoti bieži saņem lielālu algu par profesoru.
Kā šai realitātē sociālais antropologs domā piesaistīt jaunos cilvēkus akadēmiskai karjerai?

Tmp author
sv

nekā prātīga, kārtējā ministra putrošanās

Citi autora darbi