Veidot Eiropas integrāciju, esot aktīviem mājās: organizētās pilsoniskās sabiedrības iespējas ietekmēt ES lēmumu pieņemšanu caur nacionālajām pozīcijām ENGLISH

  • Projekta norises laiks: 1.11.2012 - 30.04.2014
  • Projekta izmaksas: 81 771 EUR
  • Finansētājs: Eiropas Savienības programma „Eiropa pilsoņiem”, PROVIDUS, Institute of Public Affairs, EUROPEUM, Latvijas valsts budžeta finansētā programma "NVO līdzfinansējuma programma", ko administrē Sabiedrības integrācijas fonds
  • Kontaktpersonas: Laura Leitlante

Viens no projekta mērķiem ir salīdzināt NVO iespējas un pieredzi darbā ar nacionālajām pozīcijām Latvijā, Polijā, Čehijā, kā arī citās dalībvalstīs.

Iesaki citiem:

2014.gadā pagāja desmit gadi kopš Latvija, Polija un Čehija pievienojās Eiropas Savienībai. Projekta pamatā bija jautājums – cik aktīvi organizētās pilsoniskās sabiedrības organizācijas (NVO) piedalās Eiropas integrācijas veidošanā, strādājot savās galvaspilsētās pie nacionālajām pozīcijām par ES likumdošanas un politikas priekšlikumiem? Lai palīdzētu rast atbildi uz šo jautājumu, tika veikts pētījums par NVO iespējām un pieredzi darbā ar nacionālajām pozīcijām Latvijā, Polijā un Čehijā, kā arī citās dalībvalstīs. Pētījumā tika analizēti vairāku ES dalībvalstu normatīvie akti, kas nosaka NVO iespējas līdzdarboties nacionālo pozīciju gatavošanā, kā arī Latvijas, Polijas un Čehijas pieredze, kas tika apzināta, izmantojot anketēšanu un padziļinātas intervijas ar NVO un institūciju pārstāvjiem. Tika analizēti specifiski gadījumi sekojošajās jomās: Austrumu Partnerība, institucionālie jautājumi (piemēram, Fiskālās disciplīnas līgums, Eiropas pilsoņu iniciatīva vai ES ārējas darbības dienesta izveide), migrācija un imigrantu integrācija.

Projektam bija trīs mērķi:

  • Salīdzināt NVO iespējas un pieredzi darbā ar nacionālajām pozīcijām Latvijā, Polijā, Čehijā, kā arī citās dalībvalstīs,
  • Veicināt izpratni NVO vidū par iespējām ietekmēt ES integrāciju, darbojoties savās dalībvalstīs,
  • Demonstrēt NVO iesaistes pievienoto vērtību, īpaši uzsverot ieguldījumu Eiropas integrācijā, kas balstās uz pierādījumiem un pētījumiem.

Salīdzinošā pētījuma rezultāti tika publicēti latviešu, poļu, čehu un angļu valodās. Tie tika izplatīti tehniskos semināros, kā arī konferencēs Latvijā, Polijā un Čehijā. Visualizēts ES lēmumu pieņemšanas materiāls palīdzēs NVO izprast pastāvošās iespējas ietekmēt Eiropas integrāciju.

Projekta aktivitātes un rezultāti: 

 

Projekta partneri: Institute of Public Affairs Polijā un Institute for European Policy EUROPEUM Čehijā. Pētniecībā tiks iesaistīti arī pētnieki no European Policy Institutes Network.

Logo.PNG  

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Eiropa pilsoņiem”

SIF_Logo_JPG_Black-White.jpg 

Projekts līdzfinansēts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas "NVO līdzfinansējuma programma" ietvaros, ko administrē Sabiedrības integrācijas fonds 

 

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi
7595930098 1188c7be29 z

Life with Donald Trump Autors:Dace Akule

Uzticesanas vienna konference

Par uzticēšanos 66 Autors:Dace Akule

Peru akmeni

Par globāli būtisko 1 Autors:Dace Akule

Kaleidoskops 1

Par sarežģīto pasauli 1 Autors:Dace Akule

Bilde peru

Par Peru 5 Autors:Dace Akule

11825959 10153434773260306 6968551125438830656 n

Par AirBaltic 17 Autors:Dace Akule