Atslēgvārdi:

Valts Kalniņš: atalgojumu sistēma valsts uzņēmumos - stihiska 2

Šogad krietni palielinātas kapitālsabiedrību 'Latvijas Dzelzceļš' un 'Latvenergo' valdes locekļu algas. PROVIDUS pētnieks Valts Kalniņš vērtē, cik likumīgs un ētisks bijis šis lēmums.

Iesaki citiem:
Dzelzs
Foto:jschneid

"Galvenā problēma ar atalgojumu sistēmu valsts uzņēmumos ir tā, ka sistēma veidojas stihiski , varētu pat teikt patvaļīgi", komentē Valts Kalniņš. Viņaprāt, nav starpība, vai uzņēmums pieder valstij vai privātam īpašniekam - nav pamata sagaidīt, ka uzņēmumos, kur akcionārs vai daļu īpašnieks ir valsts, amatpersonām jābūt gatavām strādāt par būtiski zemāku algu.

Pētnieks uzsver ka, lai sistēmu uzlabotu, pirmkārt, jābūt zināmam drošības tīklam, ka amatpersonu statusā nonāk augsti profesionāli cilvēki, otrkārt, jābūt skaidrai sistēmai šo cilvēku darbības izvērtēšanai un, treškārt, atalgojumu jāveido pēc loģiski pamatotas skalas.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Reiners

Amatpersonām nav jābūt gatavām strādāt par zemāku atalgojumu, bet jārēķinās, ka uzticības kredīts būs mazāks un cilvēki arī reāli vēlēsies zināt, par ko tiek maksāts. Privātos uzņēmumos viss ir vienkāršāk. Nav rezultāti, īpašnieks nomaina pārvaldītāju un viss.

Tmp author
klipklapene

Bet, kas tā par video montāžu? Kādēļ tās sniegotās ielas?

Saistītie raksti
Citi autora darbi