TP atbilde par A. Šķēles iesaisti Jūrmalgeitas skandālā 6

14.martā portāla “politika.lv” redakcija nosūtīja Tautas partijas un Latvijas Pirmās partijas deputātiem jautājumu par Andra Šķēles un Ainara Šlesera iesaisti tā sauktajā Jūrmalgeitas skandālā.
Tautas partijas atbildi saņēmām 29. martā.

Iesaki citiem:

LPP atbildi lasīt šeit


Jautājums Tautas partijai

Portāls politika.lv lūdz Jūs kā Tautas partijas deputātu izteikt savu viedokli par to, ka Tautas partijas dibinātājs, bijušais premjers un šobrīd programmas sagatavošanas darba grupas vadītājs Andris Šķēle iesaistīts korupcijas skandālā Jūrmalas domes priekšsēdētāja vēlēšanu lietā – tiesai nodotās krimināllietas publiskotie materiāli rāda, ka par kukuļdošanu tagad apsūdzētais uzņēmējs G.Milušs ir atkārtotās telefonsarunās informējis A.Šķēli par balsu pirkšanas darījumu un A.Šķēle nācis ar ieteikumu par domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēt “pašu lielāko kretīnu”.

Vai, Jūsuprāt, A.Šķēles rīcība diskreditē partiju un ir pamats viņa izslēgšanai no Tautas partijas, pamatojoties uz Statūtu 14.1. un 14.4. pantu, ņemot vērā, ka Tautas partijas programmas sadaļā “Morāle” ir teikts: “Mūsu pienākums ir apņemties būt godīgiem savā darbībā, strādāt un rīkoties pēc labākās sirdsapziņas, nekad nepārkāpt likumu un katru dienu, katru stundu darīt visu, kas ir mūsu spēkos, lai stiprinātu mūsu valsti. Mēs esam par to, lai tā cilvēka vietā, kurš nespēj īstenot šo apņemšanos, politikā ienāktu cits. Mēs esam par to, lai kauns un negods pavadītu ikvienu, kuram būs jāaiziet.”


Atbilde

Atbildot uz Jūsu 14. marta vēstuli, gribētu Jūs informēt, ka Tautas partijas frakcijā netiks vērtēta Andra Šķēles privātās telefonsarunas šādu iemeslu dēļ:


  • A.Šķēle jau vairāk nekā trīs gadus nav Saeimas deputāts un neieņem citus valsts amatus, kā arī neveic pienākumus valsts un pašvaldību iestādēs;

  • A.Šķēle ir privātpersona, un Jūsu vēstulē minētās telefonsarunas ir privātas un tās nav notikušas Tautas partijas, tās frakcijas vai šo institūciju amatpersonu uzdevumā;

  • Latvijas Pamatlikumā un citos likumos ir stingri aizsargāta personas vārda brīvība. Latvijas Republikas Satversmes 100.pants nosaka: “Ikvienam Latvijas pilsonim ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.”


Tāpat gribētu Jūs informēt, ka Tautas partijas frakcija savu principiālo nostāju attiecībā pret Jūrmalas kukuļošanas notikumiem ir paudusi:


  • 15.marta frakcijas sēdē, atbalstot Tautas partijas izvirzītā premjera Aigara Kalvīša rīcību, pieprasot satiksmes ministra Ainara Šlesera demisiju;

  • 24.marta frakcijas sēdē, pieņemot lēmumu – izstrādāt un iesniegt Saeimā grozījumus likumos, lai nepieļautu līdzīgu politiskās korupcijas gadījumu atkārtošanos.


Tautas partijas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Lagzdiņš

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ble 30.03.2011 08:59
Toties Šķēle ir Tautas Partijas dibinātājs un tāpēc ir saucams pie atbildības. Via tad soda tikai deputātus?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunča 06.04.2006 17:49
Žēl Jāņa Lagzdiņa. Kopš Latvijas neatkarības atgūšanas zināju viņu kā vienu no godīgākajiem deputātiem. Tagad esmu spiests savus ieskatus mainīt. Domāju, ka viņš ļoti labi saprot situāciju, bet kā ratos sēdi, tā dziesmu dziedi, diemžēl.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gunārs - visiem 06.04.2006 13:13
arprats. kā var TP vadītājs turpināt nirgāties ar tautu. Tautai ir jasaprot ka TP savu lideri joprojām aizsargā, un TP par to maksās dargi. mana prognoze, --------------------------------------jo vairāk TP reitingi krītās jo vairak TP megināsies atalināties no Škeli. ---------- ja vēl kritiisies 2 punkti tad noteikti TP islegs Dibinātaju no TP, tas noteikti notiks.------- tauta zin kurš vad TP, tauta zin ko ir jadar, un tas ir ka tauta nedrikst balsot par Oligarhu partījam,------tai skaitā: Škeles TP Šleseru LPP lembergu ŻZ un pat TB Straumes un motes dzivoklu pardošans projects.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

maru 01.04.2006 20:56
vēl:

Kaut lūdzu piedošanu TP pārstāvim Jānim Lagzdiņam par nepatiesu apvainojumu, tomēr neapstrīdams paliek fakts, ka stipri atšķirīgo TP un LPP minētie biedri šoreiz ir rīkojušies līdzīgi un abas partijas būs spiestas viņus izslēgt, lai saglabātu savus vēlētājus.

Ja tā nenotiks, tad gan varēsim ar interesi paskatīties, kā tām abām veiksies! -- un kā pēc tam veiksies mums visiem ar daudzām un visdažādākajām "geitām"!!

Būsim modri un sekosim līdzi saviem politiķiem, neatslābsim vismaz līdz vēlēšanām! Bet pēc vēlēšanām kļūsim vēl acīgāki un ausīgāki un sekosim vēl modrāk līdzi gan savējiem, gan visiem pārējiem mūsu politiķiem!!!

Lai mums izveicas!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

maru - Jānim Lagzdiņam 01.04.2006 20:42
Piedodiet, turpinu:

Piedodiet, sajaucu ar LPP atbildi! Piedodiet, Jāni Lagzdiņa kgs!

Jūsu parakstītā TP atbilde ir, manuprāt, pietiekami skaidra un korekta, tikai varētu gan vēlēties skaidru un nepārprotamu atzinumu, ka TP norobežojas no sava biedra tamlīdzīgas rīcības -- neraugoties uz Satversmes 100. panta garantēto vārda brīvību. Citādi tomēr paliek negods visai partijai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

maru 01.04.2006 20:30
Kā var apšaubīt klaju faktu, ka Andris Šķēle skandālā ir iesaistīts?! Vainīgs vai nevainīgs, taču skandālā ir iesaistīts!! Tas taču skaidrs pat bērnam!

Te tātad jāsāk apšaubīt nekas cits kā pavisam nopietni deputāta Jāņa Lagzdiņa -- kādreiz tik izcila jurista! -- prāta spējas, vai. Jābrīnās, ka jurists var piekopt tik klaju sofismu. Pārējais viņa teksts ir izvairīšanās no skaidra ētiska vērtējuma. Jo kurš gan var noliegt faktu, ka Šķēle -- kādreiz tik spīdošs premjers! -- tajās sarunās ir bijis "klāt''?

Citi autora darbi