The Influence of Party Competition on Minority Politics: A Comparison of Latvia and Estonia

  • Autors:Ada-Charlotte Regelmann, Jennie L. Schulze, Ryo Nakai, Licia Cianetti
  • Organizācija:Journal on Ethnopolitic and Minority Issues in Europe
  • Gads:2014
  • Valoda:angļu

Kā organizācija un konkurence politiskajā sistēmā ietekmē minoritāšu politiku un līdzdalību?

Iesaki citiem:

Žurnāla par etnopolitikas un minoritāšu jautājumiem Eiropā (The Journal on Ethnopolitic and Minority Issues in Europe) jaunākajā izdevumā ietilpst pētījumi par integrāciju un sabiedrību Latvijā un Igaunijā.

Pirmā sadaļa ilustrē politiskās līdzdalības kontekstu un bezvalstnieku statusu Latvijā un Igaunijā.

(Introduction – Minority Participation in Estonia and Latvia pdf)

Pirmais pētījums „The Ethnic Participation Gap: Comparing Second Generation Russian Youth and Estonian Youth” analizē mazākumtautības līdzdalību Igaunijā. Autore apsver aptauju, kura salīdzina politisko un pilsonisko līdzdalību starp otras paaudzes krievu un igauņu jauniešiem. Kamēr izglītības līmenis ir svarīgs abām grupām, krievu jauniešu igauņu valodas zināšana ļoti ietekmē viņu līdzdalību. Autore secina ka tautība vel joprojām var noteikt līdzdalību Igaunijā.

(The Ethnic Participation Gap: Comparing Second Generation Russian Youth and Estonian Youthpdf)


Pētījumā ”The Influence of Party Competition on Minority Politics: A Comparison of Latvia and Estonia” aplūkots tas, kā organizācija un konkurence politiskajā sistēmā ietekmē minoritāšu politiku un attiecīgi izraisa dažāda līmeņa līdzdalību. Salīdzinot ar Igauniju, autors secina ka Latvijas partiju sistēma ir pieņēmusi stingrākus likumus mazākumtautības jautājumos, bet līdz ar to - iedvesmojusi vairāk mobilizāciju un līdzdalību no šīs grupas

(The Influence of Party Competition on Minority Politics: A Comparison of Latvia and Estoniapdf)

Trešais pētījums „(Granting Local Voting Rights to Non-Citizens in Estonia and Latvia: The Conundrum of Minority Representation in Two Divided Democraciespdf)” salīdzina Latvijas un Igaunijas politiskos procesus, specifiski skatoties uz nepilsoņu balsstiesībām. Autore mēģina atklāt, kā balstiesības ietekmē mazākumtautību politisko pārstāvību un līdzdalību.

Iesaki citiem:

Citi autora darbi
Article project

New Executives Fund Autors:Providus