Atslēgvārdi:

Sūdzību koris 6

Pirms gada biju izstādē Rīgā, kur cita starpā tika izrādītas videoinstalācijas ar sūdzību koriem jeb complaint choir – dažādās valstīs kopā sanākuši dziedātāji, kas radījuši savu sūdzību dziesmu un tad nu izdzied, kas nu katrā vietā ir aktuālāks. Vācijā dzied par sarežģīto nodokļu deklarāciju un mīļākajām apakšbiksēm, kas vairs nav nopērkamas. Somijā sūdzas par to, ka Zviedrija vienmēr somus pārspēj gan hokejā, gan Eirovīzijā; kaimiņš vienmēr ierodoties uz norezervēto saunas laiku pārāk ātri, bet mobilo telefonu zvanu toņi esot nogurdinoši. Lielbritānijā dzied par pārāk lēnu datoru, par pārāk dārgu alu bāros, un algām, kas agrāk bijušas augstākas. ASV dzied par to, ka visi vientuļie vīrieši esot traki, dzīvokļu biedrene pārāk skaļi čāpstinot, bet Čigānā neesot neviena kalna. Visus korus iespējams noklausīties youtube (meklējiet complaint choir), kur, protams, dziesmām ir arī angļu subtitri!

Iesaki citiem:

Sūdzību koris ienāca prātā šonedēļ, klausoties dažu mediju ziņas par notikumiem Latvijā, kā arī vērojot šur un tur sadzīviski satiktas pukošanās. Protams, ar sūdzību kori būtu grūti dot konstruktīvus ierosinājumus valsts budžetam nākamajam gadam vai kā atrast naudu veselības aprūpei. Sūdzību kori noteikti izaugtu ne tikai no 36 slēgšanai paredzētajām skolām, bet arī tām skolām, kur skolotāji – divas nedēļas pirms 1.septembra – nezina, vai būs nepieciešami. Tomēr, varbūt mums arī noderētu radīt sūdzību kori arī Latvijā? Varbūt no tā pat sanāktu labs TV šovs – lai ciemi sacenšas ar savu sūdzību dziesmu!

Par ko sūdzētos jūs?

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Caroline 21.12.2011 13:28
. The important to finding the right designer marriage ceremony gown would be to find one that you simply merely can spend for that also tends to create you truly really feel pleased and beautiful though flattering your figure . http://www.somedresses.co.uk Why Make a decision on the Designer Marriage ceremony Gown Choosing to go for almost any designer marriage ceremony gown is often a excellent strategy to obtain the very best marriage ceremony gown. http://www.ed-hardy-ca.info Ed Hardy Operating 1 on 1 using the designer will allow you to actually really feel in management of what you may be obtaining http://www.calicocorners.info Replica Watches , in management from the finances, and in handle through the general investigation and kind from the gown. While the designer will do a great deal in the complicated function, she or he'll function cautiously with you to develop constructive that you simply just are happy and take pleasure in the gown for your enormous day. Must you be heading to make a decision on the designer marriage ceremony ceremony gown for your exclusive day, it really is crucial which you basically really feel concerning the varied gown styles just just before you even stroll by way of

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista 17.08.2009 00:54
es arī šo kori dzirdēju, liekas Helsinku mūsdienīgās mākslas muzejā pirms pāris gadiem. nodomāju: LV arī tāds noderētu, sūdzību priekšmeti gaužām neizsmeļami :) un ņemot vērā mūsu koru kultūru, būtu gana reāls projekts ... varbūt ierosināt TV3 nākošajiem koru kariem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dungotājs 15.08.2009 10:44
Sūdzību koris ir labs antidots positīvisma kora nepamatotai slavas dziesmai un tukša gaisa pūšanai.

Pēc sūdzību koriem un positivisma lēkmēm varbūt parādīsies spēja vērtēt kā tas viss ir patiesībā. Dotā brīdī kritiķu kori netiek pie vārda.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita N 14.08.2009 21:49
Helga Dancberga vienā intervijā stāstīja, ka pieejot pie spoguļa un riktīgi gaužoties par visu pēc kārtas un vēl uztaisa tādu galīgi sašļukušu seju. Esot riktīgi jautri - varot izsmieties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 14.08.2009 21:13
Lai notiek, ierakstīšu arī te- svēti:
Brauc vīrs pārpildītā trolejbusā un domā:" Laiks štruntīgs, priekšnieks- kretīns, sieva- maita..." Aiz muguras sargeņģelis raksta blociņā:" priekšnieks - kretīns, sieva- maita..." pag, es to jau esmu rakstījis, kāpēc viņam vēl vajag? Nu, bet pasūtījums ir pasūtījums...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 14.08.2009 19:26
Sūdzība ir diezgan īpatnējs problēmu risināšanas paņēmiens - tas der tikai tanī gadījumā, ja mums ir "Service Level Agreement" (t.i. līgums ar servisa piegādātāju, kur sīki atrunātas visas nianses). Mums nav šāda SLA ar savu dzīvi un likteni. Pasūdzēties varam, piemēram, par to, ka nestrādā kabeļtelevīzijas dekoders. Bet visbūtiskākajos jautājumos mums neviens neko nav apsolījis un neviens neko nav parādā. To cilvēki saprata jau senos laikos:

"Ja Tu Savu roku izstieptu un ar sāpēm viņa kaulus un viņa miesu aizskartu, viņš tad tiešām atklāti no Tevis atsacīsies! Tas Kungs sacīja sātanam: 'Redzi, viņš ir tavā varā, bet sargi viņa dzīvību!' Tad sātans aizgāja no Tā Kunga un piemeklēja Ījabu ar ļaundabīgiem augoņiem no viņa kāju pēdām līdz viņa matu galiem. Ījabs sev paņēma šķembu, lai ar to kasītos, un apsēdās pats pelnos. Un viņa sieva tam sacīja: 'Vai tu stipri vēl turies pie savas sirds skaidrības? Atsaki Dievam un mirsti!' Bet viņš tai sacīja: 'Tava runa ir gluži tāda kā nelgu sievu runas! Ja mēs esam no Dieva labu saņēmuši, kā tad lai mēs arī nesaņemam ļaunu?' (Ījaba grāmata, 2:5-10)"

Domāju,ka Dievs nav pametis mūsu tautu - citādi mūsu lauksaimnieki ik gadus neievāktu bagātīgu ražu, citādi SVF mums nedotu aizdevumus. Un tie no mums, kas esam pie labas veselības un kam nav iznīcināta visa mūsu mantība, un kas nekasām savus augoņus ar sasista poda lausku - visi varam būt pateicīgi.

Ko varam darīt tad, ja notiek kaut kas slikts? Ja skolotājiem ir katastrofāli zemas algas, ja Dienvidosetijā pret gruzīniem notiek etniskās tīrīšanas, ja siltumnīcas efekta dēļ ir iekustinātas nelabvēlīgas klimata izmaiņas? Domāju, ka iespēja kaut ko darīt ir vienmēr. Un viena no iespējām mums allaž ir pieejama - lūgšanās. Ikviens, kurš grib par kaut ko sūdzēties - kad viņš ir pēdējo reizi lūdzies? Lūdzies ikvienai no tām instancēm, kuras viņš uzskata par būtiskākajām - lūdzis Dievu, ministrus, žurnālistus, pašvaldību deputātus u.c. Galu galā taču mūsu lūgšanas tiktu sadzirdētas.

Citi autora darbi
7595930098 1188c7be29 z

Life with Donald Trump Autors:Dace Akule

Uzticesanas vienna konference

Par uzticēšanos 66 Autors:Dace Akule

Peru akmeni

Par globāli būtisko 1 Autors:Dace Akule

Kaleidoskops 1

Par sarežģīto pasauli 1 Autors:Dace Akule

Bilde peru

Par Peru 5 Autors:Dace Akule

11825959 10153434773260306 6968551125438830656 n

Par AirBaltic 17 Autors:Dace Akule