Atslēgvārdi:

Skolēnu atbiršana pamatskolās. Problēmas risinājumi 2

  • Autors:Iveta Bebriša, Ilze Ieviņa, Līga Krastiņa
  • Organizācija:Baltijas Sociālo Zinātņu institūts
  • Gads:2007
  • Valoda:latviešu

Pētījuma mērķis ir sniegt atbildi uz vairākiem savstarpēji saistītiem jautājumiem par skolēnu atbiršanas problēmu un tās risināšanas iespējām.

Iesaki citiem:

Kādi faktori veicina skolēnu atbiršanu no pamatskolas? Kā dažādi izglītības sistēmas aspekti veicina skolēnu lēmumu ilgstoši kavēt mācības un pamest skolu? Kas pašlaik tiek darīts riska grupas bērnu un atbirušo skolēnu integrācijai izglītības sistēmā? Kā dažādas institūcijas (skolas, pašvaldības, sabiedriskās organizācijas un jauniešu iniciatīvu centri) iesaistās problēmas risināšanā? Kādi šķēršļi rodas darbā ar riska grupas bērniem un atbirušajiem skolēniem? Kā efektīvāk panākt skolēnu atbiršanas sarukšanu?

Iesaki citiem:

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris - taube3@inbox.lv 01.03.2008 09:17
Manuprāt cēlonis meklējams izglītības sistēmā.Nav ekonomiski noteiktas motivācijas mācīties,jo bez izglītības arī var izdzīvot.Daudzi pusaudži zin,ka viņi jau tāpat strādās savu vecāku vai paziņu saimniecībās vai uzņēmumos.Grūtāk ir lilajās pilsētās un depresīvos pagastos,kur lielai daļai cilvēku izglītībai vispār konkrētajā vidē nav nozīmes,jo valda džungļu likumi.Nemācīšanās daudzos gadījumos jāuztver kā savlaicīga cīņa par vietu zem saules.Kamēr citi sēdēs skolā un mācīsis,tikmēr viņi jau praktiski būs apguvuši sociālās prasmes,diemžēl,pārsvarā negatīvas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

agdams1 06.12.2007 17:06
Bleķis

Citi autora darbi