Sabiedrības attieksme pret darbaspēka migrāciju

  • Organizācija:SKDS
  • Gads:2005. gada decembris
  • Valoda:latviešu

SKDS aptauja konstatē iedzīvotāju pozitīvu attieksmi pret darbaspēka emigrāciju no Latvijas, tomēr aicina valdību to kavēt, un izteikti negatīvi vērtē viesstrādnieku aicināšanu uz Latviju.

Iesaki citiem:

Aptauja rāda, ka lielākai daļai Latvijas iedzīvotāju (59%) ir pozitīva attieksme pret to, ka cilvēki no Latvijas dodas strādāt uz citām valstīm un 65% uzskata, ka aizbraukušie vairāk iegūst, nekā zaudē. 39% aptaujāto paši pēdējo 5 gadu laikā apsvēruši iespēju doties strādāt ārpus Latvijas un 22% pieļāvuši iespēju tuvāko 2 gadu laikā tā rīkoties. Tanī pat laikā 64% aptaujāto uzskata, ka Latvijas iedzīvotāju braukšana strādāt uz ārzemēm kopumā valstī ir “liela problēma” un 58% uzskata, ka valdībai tā jākavē (populārākais ierosinātais risinājums – algu paaugstināšana, ko iesaka 70% aptaujāto).

Attieksme pret citu valstu iedzīvotāju braukšanu strādāt uz Latviju ir pārsvarā (70%) negatīva, kā nepieņemamākos imigrantu avotus nosaucot Ķīnu (41%), Āfriku (32%), Vjetnamu (30%), bet par pieņemamākajām atzītas Baltkrievija (43%), Ukraina (40%) un Krievija (20%).

Sabiedrības attieksme pret darbaspēka migrāciju
(SKDS migracija LVpdf)

Iesaki citiem:

Saistītie raksti
Article research

Latvija un brīva darbaspēka kustība: Īrijas piemērs 3 Autors:Stratēģiskās analīzes komisijas pētnieki Ivars Indāns, Aija Lulle, Marika Laizāne–Jurkāne un Liene Znotiņa

Citi autora darbi