Atslēgvārdi:

Sabiedrības attieksme pret attīstības sadarbību

  • Autors:SKDS
  • Organizācija:SKDS
  • Gads:2005
  • Valoda:latviešu

SKDS aptauja rāda, ka gada laikā pozitīvāks kļuvis Latvijas iedzīvotāju viedoklis par to, vai Latvijai ir jāsniedz palīdzība trūcīgākām un mazāk attīstītām valstīm – 2005.gadā tam piekrituši 44% aptaujāto (2004.gadā 38%), bet nav piekrituši 44% (51%).

Iesaki citiem:

Vērtējot dažādus palīdzības sniegšanas veidus, gandrīz puse (48%) aptaujāto par efektīvāko uzskata naudas došanu starptautiskām organizācijām (tādām kā UNICEF un Sarkanais Krusts). 30% par labāko veidu uzskata Latvijas reformu pieredzes nodošanu citām valstīm (ekspertu konsultācijas), savukārt trešais populārākais palīdzības veids (17%) ir naudas došana Latvijas organizācijām un uzņēmumiem palīdzības projektiem trūcīgās valstīs.

Vērtējot iemeslus, kāpēc valstij ir jāpalīdz trūcīgākām un mazāk attīstītām valstīm, 60% iedzīvotāju uzskata, ka nepieciešams palīdzēt ārkārtas situācijās (piemēram, dabas katastrofās). 34% palīdzības sniegšanu uzskata par morālu pienākumu, bet 22% domā, ka jāpalīdz, “jo arī mums citi palīdzēja”. 9% iedzīvotāju uzskata, ka trūcīgākām valstīm nav jāpalīdz vispār.


Sabiedrības attieksme pret attīstības sadarbību (Pievienotais failspdf)

Iesaki citiem:

Citi autora darbi