Atslēgvārdi:

Piecītis par bagāžu 7

AirBaltic atkal ir uzprasījies, lai mans blogs būtu par viņiem – jo ar 5.decembri mēs būsim spiesti maksāt par nodotajām somām! Trīs latus, ja biļeti pirksim internetā, bet visu piecīti jeb “pēdējā brīža maksu”, ja izdomāsim ar nododamo somu lidostā ierasties negaidīti.

Iesaki citiem:

Aviokompānija preses paziņojumā gan saka, ka ar šo soli cenšoties palielināt lidojumu cenu caurspīdīgumu, bet viss pārējais paziņojuma saturs drīzāk liecina, ka runa ir par papildus summas iekasēšanu, jo biļetes taču ir tik lētas. Kā sacīts paziņojumā, ņemot inflācijas apmērus, AirBaltic cenas pēdējo piecu gadu laikā esot samazinājušās par 50%. Kompānija “piemirst” pateikt, ka cenu samazināšanos diktējusi lielā konkurence. Tāpat AirBaltic “piemirst” pieminēt, ka pati taču pēdējo gadu laikā ir sevi pozicionējusi kā pieejamo (lēto) biļešu aviokompāniju, kas arī spiedis samazināt biļešu cenas, jo pakalpojuma kvalitāte – piedāvāto pakalpojumu daudzums – ir samazinājies. Piemēram, ja pirms gadiem visiem ekonomiskās klases pasažieriem tika piedāvātas uzkodas un dzērieni, tad tagad tas iespējams par papildus samaksu. Piemēram, agrāk arī lidojumos no Rīgas bija iespējams saņemt laikrakstus, tagad tas iespējams tikai, atgriežoties Latvijā (un vienu dienu droši vien pat vispār nē).

Tāds sīkums, kas nav pateikts preses paziņojumā par “bagāžas komisiju”, ir tas, vai tas trīnītis vai piecītis būs jāmaksā par vienu somu, vai divām somām, kas nesver vairāk par 20kg (kas ir standarts pieļaujamās bagāžas apjomam, par ko nav jāpiemaksā papildus)? Mēģināju šo noskaidrot, pērkot biļeti lidojumam pēc 5.decembra, bet pagaidām nekādi papildus lati par bagāžu netika piedāvāti. Tāpat nav apskaidrots, kur būs iespējams samaksāt par bagāžu: vai to varēs darīt pie reģistrācijas logiem (kas nav aprīkoti ar kases aparātiem), vai būs jāmetas uz AirBaltic stūri un tad jāstāv reģistrācijas rindā? Vai varbūt tas lodziņš, uz kura šodien stāv “bagāžas nodošana” ar 5.decembri būs aprīkots ar kases aparātu? Acīmredzot atbildes būs jāgaida pēc izbaudījuma uz savas ādas…

Bet tas jau tiešām ir tāds sīkums, jo svarīgāki, manuprāt, ir sekojošie jautājumi.

Pirmkārt, kā šis jauninājums ietekmēs rindas lidostā? Ja ar iepriekšējo jauninājumu “online check-in” aviokompānija ļāva lidot ērtāk, ietaupot laiku, ko pavadām lidostā, tad “pēdējā brīža bagāžas komisija”, visticamākais, radīs rindas un līdz ar to palielinās nepieciešamo laiku, kas jāpavada lidostā. Tā ticēt ļauj ne tikai tas, ka daudzi biļetes nepērk internetā, bet arī, ka daudzi varbūt pēdējā mirklī sapratīs, ka nevar somu paņemt līdz lidmašīnā, jo somā ir šķidrumi, kas lielāki par 100ml vai soma ir pārāk liela (atļautie rokas bagāžas perimetri ir 50x40x23cm). Tas nozīmē, ka pie reģistrācijas jums varētu pateikt, ka soma ir jānodod, un tad jūs varēsiet ne tikai stāvēt rindā, lai samaksātu “bagāžas komisiju”, bet arī atkārtoti stāvēt rindā, lai somu nodotu.

Otrkārt, vai “bagāžas komisijas” ieviešanas dēļ tiks par attiecīgo summu samazināta lidojuma cena, tādā veidā ļaujot pasažieriem izvēlēties, vai lidot ar rokas bagāžu, vai tomēr nē?

Treškārt, kā AirBaltic cīnīsies ar pārāk lielo rokas bagāžas apjomu, kas varētu rasties šī jauninājuma rezultātā? Vai tiks sūtītas lielākas lidmašīnas, lai visai rokas bagāžai ir vieta? Vai AirBaltic sāks par rokas bagāžu uzskatīt pat iepirkumu maisiņu?

Un, ceturtkārt, protams, kādi citi iekasēšanas pasākumi ir AirBaltic padomā? Jo principā taču varētu iekasēt arī par tualetes apmeklēšanu lidmašīnā. Bet, ja pārāk daudz pasažieru iedomāsies lidot ar rokas bagāžu, tad varbūt AirBaltic nākotnē varētu ieviest pie bagāžas novietojuma virs sēdvietām monētu automātus, kuros būtu jāiemet, piemēram, viens lats, pēc kā samaksāšanas Sezams (bagāžas novietne) varētu atvērties un būtu iespēja nolikt savas mantiņas…

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

DaceA 03.12.2007 10:06
Saulei - braucu arī citos maršrutos un arī ar citām aviokompānijām, tā kā varu salīdzināt pakalpojumu kvalitāti. Gribu atgādināt, ka šis nav raksts, bet gan mana e-dienasgrāmata. Aicinu kritizēt pēc satura! Paldies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunta 02.12.2007 23:29
Piekritu Zemitim. Ja vien uz Briseli lidotu cita aviokompanija, izveletos to, jo airBalic serviss klust aizvien sliktaks. Tapat biletes jau sen vairs nav tik letas, ka tiek apgalvots, jo nodoklis ir kluvis lielaks, tiek pieskaitita maksa par norekiniem ar kreditkarti (ka gan citadak gan lai norekinas, ja maksa interneta) un tamlidzigi. Ta galu gala "letaka" bilete ar so leto aviokompaniju nakama gada augusta uz Rigu man izmaksaja 75 latus. Ja es pirktu no Briseles saja pasa laika sobrid lidojumu uz Spaniju vai Portugali, es samaksatu maksimums 75 eiro. Tas nu ir tikai baumas, bet kads lidosta stradajosais reiz ari stastija, ka lidmasinas jau ari vairs nav no jaunakajam airBalticam un tadel ari sad tad gadas pa mazam incidentam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

saule 02.12.2007 23:17
raksts ir pilns ar absurdumu, tipiska latviešu reakcija uz jebkadam inovacijam, un ļoti acīm redzami ka lidojat riga-brisele-riga, kas ir pilnas ar sadi domajosiem lautinjiem.
cerams ka atvaljinajumu tas jums nebojas

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

DaceA 02.12.2007 19:37
Zemītim - būtu vērtīgi uzzināt tās citas gudrības, ja ir vēl kas bez tā, ko rakstīju agrākā blogā (http://www.politika.lv/blogi/index.php?id=60478), lai varētu mācīties no citu pieredzes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zemitis 02.12.2007 11:19
Ja butu kaut 1 alternativs tiesais reiss no briseles uz rigu, ne mirkli nekavejoties parietu uz citu kompaniju. tevis aprakstita inovacija ir tikai kartejais milzu stulbums musu nacionalaja aviolinija, bet tadu stulbumu ir parparem!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dita 30.11.2007 11:50
Dace, airBaltic papildus naudiņas no pasažieriem iekasē, lai varētu darīt labus darbus. Piemēram, šodien Operā pirku biļetes uz "Karmenu", un tur man ieejas kartes ielika smukā airBaltic mapītē, jo aviokompānija ir šīs izrādes patrons. Sajutos, it kā būtu nopirkusi biļetes uz lidmašīnu, un biļešu pārdevēja smēja, ka tā jau tas esot domāts.
Nu pēc Tava bloga izlasīšanas prātoju, vai airBaltic Operā no manis iekasēs bagāžas maksu arī par manu vakara rokassomiņu? :)

Citi autora darbi
7595930098 1188c7be29 z

Life with Donald Trump Autors:Dace Akule

Uzticesanas vienna konference

Par uzticēšanos 66 Autors:Dace Akule

Peru akmeni

Par globāli būtisko 1 Autors:Dace Akule

Kaleidoskops 1

Par sarežģīto pasauli 1 Autors:Dace Akule

Bilde peru

Par Peru 5 Autors:Dace Akule

11825959 10153434773260306 6968551125438830656 n

Par AirBaltic 17 Autors:Dace Akule