NVO ietekme uz likumdošanu Latvijā 0

  • Autors:Atis Gailis, Alla Gavrilova, Ringolds Štāls
  • Organizācija:Pētījums ir veikts kā Latvijas Universitātes Ekonomikas un Vadības fakultātes Eiropas studiju maģistratūras 1.kursa studentu zinātniskais referāts
  • Gads:2002

Projekta autoru mērķis bija noskaidrot kādas ir iespējas nevalstiskajām organizācijām ietekmēt Latvijas likumdošanu un līdzdarboties likumu tapšanas procesā.

Iesaki citiem:

PĒTĪJUMA ANOTĀCIJA

Tiek aplūkota pašreiz spēkā esošā likumdošana, lai noskaidrotu kādas iespējas nevalstiskajām organizācijām līdzdarboties ir paredzētas normatīvajos aktos. darba otrajā daļā ir pētītas organizāciju metodes, ar kādām tās cenšas panākt vēlamās izmaiņas likumdošanā.

Projektā ir secināts, ka Latvijā spēkā esošā likumdošana neparedz tiešas iespējas nevalstiskajām organizācijām līdzdarboties likumdošanā, tomēr daļa Latvijas NVO sadarbojas ar valsts institūcijām, lai ņemtu dalību likumu izstrādes procesā (galvenokārt sniedzot priekšlikumus un atzinumus par normatīvajiem aktiem). Šī sadarbība parasti ir neformāla un iniciatīva galvenokārt nāk no pašām nevalstiskajām organizācijām. Tomēr tikai neliela daļa no visām Latvijas NVO sadarbojas ar valsts institūcijām un ir ieinteresētas līdzdarboties likumu izstrādē.


NVO ietekme uz likumdošanu Latvijā

((latviski, PDF, 247 KB)pdf)

Iesaki citiem:

Vēl šajā tēmā

E-demokrātija darbībā 0 Autors:Indra Mangule

Kad privātais sektors pārņem iniciatīvu 0 Autors:Olafs Grigus , Valts Kalniņš

Latvijas ārpolitikas gada grāmata 2016 0 Autors:Andris Sprūds, Diāna Potjomkina, et al

New role for the EU and the Baltic States in supporting civil society in EaP countries and Central Asia 1 Autors:Marija Golubeva

Vai ideju talkas atdzīvinās demokrātiju un Eiropu? 0 Autors:Elisa Bruno

Izgaismot lobēšanas procesu 0 Autors:Nick Maxwell, Steve Goodrich, et al

Komentāri (0) secība: augoša / dilstoša

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Citi autora darbi
Zobrati

Neatliekamie darbi 3 Autors:Providus.lv