NVO ietekme uz likumdošanu Latvijā 0

  • Autors:Atis Gailis, Alla Gavrilova, Ringolds Štāls
  • Organizācija:Pētījums ir veikts kā Latvijas Universitātes Ekonomikas un Vadības fakultātes Eiropas studiju maģistratūras 1.kursa studentu zinātniskais referāts
  • Gads:2002
  • Valoda:

Projekta autoru mērķis bija noskaidrot kādas ir iespējas nevalstiskajām organizācijām ietekmēt Latvijas likumdošanu un līdzdarboties likumu tapšanas procesā.

PĒTĪJUMA ANOTĀCIJA

Tiek aplūkota pašreiz spēkā esošā likumdošana, lai noskaidrotu kādas iespējas nevalstiskajām organizācijām līdzdarboties ir paredzētas normatīvajos aktos. darba otrajā daļā ir pētītas organizāciju metodes, ar kādām tās cenšas panākt vēlamās izmaiņas likumdošanā.

Projektā ir secināts, ka Latvijā spēkā esošā likumdošana neparedz tiešas iespējas nevalstiskajām organizācijām līdzdarboties likumdošanā, tomēr daļa Latvijas NVO sadarbojas ar valsts institūcijām, lai ņemtu dalību likumu izstrādes procesā (galvenokārt sniedzot priekšlikumus un atzinumus par normatīvajiem aktiem). Šī sadarbība parasti ir neformāla un iniciatīva galvenokārt nāk no pašām nevalstiskajām organizācijām. Tomēr tikai neliela daļa no visām Latvijas NVO sadarbojas ar valsts institūcijām un ir ieinteresētas līdzdarboties likumu izstrādē.


NVO ietekme uz likumdošanu Latvijā

((latviski, PDF, 247 KB)pdf)

Vēl šajā tēmā

No kranča par sargsuni: kā pretkorupcijas iestādēm apturēt pretiniekus 0 Autors:Gabriel Kuris

Latvijas 10 gadi Eiropas Savienībā: sabiedrības noskaņojums un lēmumu pieņemšana 0 Autors:Iveta Kažoka

Pētījums: The Catch Up Index 0 Autors:Providus.lv

Towards a new pact for Europe 0 Autors:Providus.lv

Pārskats par NVO sektoru Latvijā 2013 0 Autors:Latvijas pilsoniskā alianse

Sociālais dialogs Latvijā 0 Autors:Kaspars Vingris, Andris Alksnis

Komentāri (0) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Citi autora darbi