Atslēgvārdi:

Nacionālā domāšana - pamats, uz kura balstīties 1

Intervija ar Saeimas deputātu Jāni Dombravu

Iesaki citiem:

Valstī uzlabojumus pavisam noteikti var panākt ar stigru stāju, uzskata Saeimas deputāts Jānis Dombrava no Nacionālās apvienības

Dombrava ir viens no jaunākajiem parlamenta deputātiem, taču jau ar divu Saeimas sasaukumu darba pieredzi, jo bija ievēlēts arī atlaistajā, 10. Saeimā. Viņam stingro nacionālo stāju veidojusi ģimene, kā arī padziļinātā interese par vēsturi, ko Jānis Dombrava studējis. Viņš ir pārliecināts, ka "citām tautām nav problēmu integrēties, asimilēties vai vienkārši justies labi" Latvijā, taču vienīgie saimnieki savā zemē ir un paliek latvieši.

Aicinām http://www.gudrasgalvas.lv balsot un izteikt savu vēlmi, ar kuriem tautas kalpiem vēlaties iepazīties nākamajās nedēļās.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
eriks kaire

Respektēju Jāņa Dombravas paustās domas.Tāpat kā simtiem citādu viedokļu.Jautājumi rodas tikai tāpēc,ka viņš ir piesavinājies svētus vārdus:Tēvzeme,Latvija,Brīvība,Nacionālā neatkarība.Šie vārdi uzliek ļoti lielus pienākumus,bet es neredzu tiem atbilstošus darbus.
Līdz šim provokātora Lindermana aktivitātēm uzmanību nepievērsa ne latvieši ne krievi.Tikai pateicoties Dzintaram,viņš kļuva par krievu mesiju.Kāds labums latviešiem no Lindermana popularitātes?
Es saprotu,ka Putins sapņo par Latvijas balkanizāciju,lai atgūtu kontroli par mūsu zemi,taču nesaprotu,kāpēc Dombrava ar Dzintaru grib palīdzēt Putinam sarīdīt nelatviešus ar latviešiem.Kāds labums latviešiem no poļu vai leišu skolu slēgšanas?
Katru gadu naudas trūkuma dēļ likvidē mazās latviešu lauku skolas.Vai nebūtu bijis nacionālāk kādus tūkstošus no Dzintara-Lindermana kampaņām iztērētajiem 3 miljoniem piešķirt latviešu skoliņu saglabāšanai?
Kāpēc 20 gadu laikā "nacionāli domājošie" nav ne pirkstiņu pakustinājuši,lai Latvijas krieviem būtu iespēja klausīties ne tikai Maskavas manipulētos radio un TV raidījumus.Neticu,ka valsts apmaksātas alternatīvas radio Svoboda un Eho Moskvi translācijas FM diapazonā izmaksātu miljonus.Arī Izraēlas krievvalodīgās TV Putins nespēj kontrolēt.Būtībā mūsu "nacionāli domājošie" netieši palīdz Maskavai skalot Latvijas krievu smadzenes.Kāpēc?
Taču atšķirībā no Dombravas,mani vairāk uztrauc latviešu brīvprātīgā pārkrievošanās.
Mani uztrauc,ka ļoti daudz latviešu svin 23.februāri.Pat latviešu TV raidījumos.Vai tad krievu zaldāti,kuri piedalījās masu deportācijās un līdzvainīgi daudzu latviešu bojā ejā Sibīrijā (bērnus ieskaitot) ir vīrieša etalons?Apbrīnoju "nacionāli domājošo" vienaldzību.
Mani uztrauc,ka "nacionāli domājošie" valdības koalīcijās jau 20 (!) gadu latviešu TV skatītājus turpina pieradināt pie krievu valodas kā VIENĪGĀS svešvalodas.
Mani uztrauc,ka "nacionāli domājošo" valdīšanas rezultātā tikai 20% latviešu sevi uzskata par eiropiešiem.Citiem vārdiem,80% latviešu neiebilst pret pievienošanos Poltavas guberņai.
Varbūt,tas pa daļai arī tāpēc,ka esam vienīgā valsts,kur nav izdots Gulaga arhipelāgs?Acīm redzot,vienmēr pietrūkst pāris desmit tūkstošu,lai šo grāmatu par pieņemamu cenu spētu nopirkt jebkurš.Varbūt latvieši izlasītu,atsvaidzinātu atmiņu un sāktu domāt?
Ja poļu vai krievu bērni dažas stundas skolā mācīsies dzimtajā valodā,valsts nesagrūs.Taču,ja latvieši turpinās brīvprātīgi pārkrievoties,tad gan latviskai Latvijai nav nākotnes.
Citas valstis godina savus nacionālos varoņus.Kāpēc Latvijā "nacionāli domājošie" ignorē nacionālos partizānus,kureliešus,Gulaga sacelšanos dalībniekus?Kad nodibinājās LNNK un TB,dzīvi vēl bija cīnītāji pret Stučku un Bermontu.Vai tad tikai Hitlera un Staļina karakalpi pelnījuši godināšanu mūsu galvaspilsētas centrā?
Mani uztrauc,ka Kalpaka atceres dienās piedalās gandrīz tikai veči.
Mani uztrauc,ka represēto atceres dienās Latvijā dažkārt tālu ceļu braukušo lietuviešu ir vairāk nekā latviešu.Kādos krūmos tup "nacionāli domājošie ar stingro stāju"?
Mani uztrauc,ka par Latvijas neatkarību kritušo kureliešu piemiņas plāksnes atjaunošanai Liepājas Karostā valdošie "nacionāli domājošie" nevar atrast pāris simtus latu,bet Dzintara-Lindermana reklāmas kampaņai tērēja miljonus.
Tāda sajūta,ka pseidonacionālistu Latvijā papilnam.Kādu nacionālistu atrast daudz grūtāk.Tāpēc,ka īsts nacionālists dzimtenei dod,nevis no dzimtenes ņem.Tāpēc arī esam iemācījušies skaisti imitēt patriotismu.

Saistītie raksti
Citi autora darbi